boxshot-cdhs-x8

Kompletní sada pro všechny uživatele, kterým stačí nekomerční licence pro osobní užití. Využívejte výhod profesionálního balíčku CorelDRAW X8 za zlomkovou cenu. Najdete zde všechny nástroje pro grafický design a tvorbu layoutu, nástroje pro úpravu fotografií v Corel PHOTO-PAINT a Corel AfterShot. 

DTP STUDIO přináši standardní verze pro 1 - 3 pracoviště a verze speciál obohacené o česká písma, instalační a uživatelskou podporu. Výběr verze a ceny ZDE. Jako jediní Vám nabízíme i možnost zakoupení tohoto produktu ve formě dálkového kurzu ZDE.

 

640 coreldrawhsx8spec

 

5 ZÁLOŽeK PRO VÍCE INFORMACÍ

 

obsah balíčku

 

CorelDRAW HS X8 přináší všestranná řešení s novou pokročilou podporou pro Windows 10, elektronického grafického pera (stylus) a možnosí práce na více monitorech (včetně 4K displejů). Tvorba loga, informační bulletinů, zpráv, fotografických projektů nebo obsahy sociálních médií zvládnete s rychlostí, lehkostí a jistotou.

 

Obsah balíčku

 

 • CorelDRAW - Všestranná a intuitivní grafická aplikace určená k vytváření vysoce kvalitních vektorových ilustrací, návrhů logotypů a vzhledů stránek. 
 • Corel PHOTO-PAINT - Kompletní aplikace pro úpravu obrázků, která umožňuje retušovat a upravovat fotografie a vytvářet originální rastrové ilustrace a malby. 
 • Corel CONNECT - Aplikace, která poskytuje snadný přístup k obsahu, jako jsou kliparty, fotografie a písma. 
 • Corel CAPTURE - Snadno použitelná aplikace pro zachycování obrázků z monitoru počítače. 
 • Správce písma Corel - Aplikace pro vyhledávání, organizování a správu písem.
 • Není-li ve vašem počítači dostupné rozhraní Microsoft .NET Framework, bude nainstalováno během instalace produktu. 

Funkce a nástroje programu - V následující tabulce jsou uvedeny funkce programu, které lze instalovat. Ne všechny součásti jsou k dispozici ve všech verzích softwaru.

 • Jazykové nástrojeZahrnují nástroje Pravopis, Tezaurus a Gramatika v různých jazycích, které vám pomohou při kontrole pravopisu dokumentů a jejich úpravách. Jazykové nástroje v jazyce operačního systému jsou povinné a jsou instalovány ve výchozím nastavení. V anglické verzi operačního systému jsou například ve výchozím nastavení nainstalovány anglické jazykové nástroje. Chcete-li nainstalovat další jazyky, je nutné zvolit vlastní instalaci nebo instalaci později upravit. 
 • Průvodce oboustranným tiskemUmožňuje nakonfigurovat tiskárnu pro oboustranný tisk. Vyžaduje vlastní instalaci. 
 • Microsoft Visual Basic for Applications 7.1Podmnožina programovacího prostředí Microsoft Visual Basic (VB), která je vhodná pro začátečníky. Pomocí jazyka VBA můžete vytvářet základní makra pro osobní použití, ale můžete jej použít také k vytvoření složitějších projektů maker.
 • Microsoft Visual Studio Tools for Applications (VSTA)- Vestavěné programovací prostředí, které umožňuje vývojářům a jiným zkušeným programátorům používat VSTA k vytváření nejpokročilejších maker. Chcete-li použít jazyk VSTA se sadou CorelDRAW Graphics Suite, musíte mít nainstalovánu vlastní kopii prostředí Microsoft Visual Studio 2015. Pokud nainstalujete Microsoft Visual Studio po nainstalovaní sady CorelDRAW Graphics Suite, je nutné znovu nainstalovat funkce VSTA tím, že změníte instalaci sady CorelDRAW Graphics Suite. 
 • Windows Shell ExtensionUmožňuje zobrazit miniatury nativních souborů společnosti Corel, jako je CorelDRAW (CDR), Corel PHOTO-PAINT (CPT), soubory vzorových výplní (FILL) a další nativní soubory. Pokud již máte sadu CorelDRAW Graphics Suite nebo CorelDRAW Technical Suite nainstalovánu, tato možnost se v průvodci instalací nezobrazí.
 • GPL Ghostscript - Důrazně doporučujeme provést instalaci, pokud do svých dokumentů importujete soubory EPS a PDF. Tato funkce umožňuje izolovat a používat jednotlivé prvky importovaných souborů EPS, nikoliv pouze obrázky záhlaví. Zlepšuje také import souborů PDF vytvořených aplikacemi třetích stran.

 

 

 

srovnání s komerční verzí

 

srovnání komerční (GS) a nekomerční (HS) verze CORELDRAW X8

 

  KOMERČNÍ NEKOMERČNÍ

 

APLIKACE

   
CorelDRAW X8 ano ano*
Corel PHOTO-PAINT X8 ano ano*
Corel PowerTRACE X8 ano ano
Corel Font Manager X8 ano ne
Corel Website Creator  ano ne
Corel CAPTURE X8 ano ano
Corel CONNECT X8 ano ano

 

PODPORa

   
BenVISTA PhotoZoom Pro 4 ano ano
Corel AfterShot ne ano
Barcode Wizard ano ano
Duplexing Wizard ano ano
GPL Ghoscript (podpora EPS a PRN) ano ano
WhatTheFont (identifikace písem) ano ano

 

DATOVÝ OBSAH

   
Kliparty a obrázky 10,000 1,300
Výkresy automobilů 2,000 ne
Fotografie ve velkém rozlišení 1,000 100
Písma 1,000 OTF 125
Profesionální šablony 350 100
Rámečky a vzory 800 75+100

 

DOKUMENTACE

   
 Rychlý základní průvodce ano ano 
 Referenční karta ano ne 
 Soubor POMOC ano ano 

 

VÝUKA

   
 Treningová videa (nutný internet) 5 hodin  2 hodiny 
 Interaktivní Startup tours  3
 Video příklady ano  ano 
 Hints docker ano ano

 

* Nekomerční licence neobsahuje programování maker, nelze využívat některé profesionálních funkce pro předtiskovou přípravu (separace, kontroly...), pokročilou správu barev ve CMYK (ICC profily,...) a pokročilé funkce v barevných a objektových stylech a v barevné harmonii. Dále neobsahuje podporu formátů DXF/DWG, DCS, CGM, JPG2000. Místo absentujícího nastavení PDF pro tisk doporučujeme využít program PrimoPDF, který svou funkcionalitou převyšuje původní integrovaný PDF modul z CorelDRAW. Ke stáhnutí ZDE. K dispozici PDF (ENG) s detailnějším popisem ZDE

 

systémové požadavky

 

Hardwarové a sofTwarové požadavky

 

 • Potřebujete PC. Máte-li Mac, budete muset instalovat systém Windows na něm pak bude běžet CorelDRAW Graphics Suite X8 (funguje docela dobře pomocí Boot Camp , VMWare Fusion nebo Parallels Desktop).
 • Pro CorelDRAW X8 musíte mít systém Windows 7, 8 nebo 10. Program bude fungovat na jak na 32-bit. tak i 64-bit. variantách Windows
 • Další na řadě je procesor. Musíte mít procesor, který podporuje instrukční sadu SSE2 (s rezervou Intel I3/I5/I7). Pokud jej nemáte, nebudete ani moci CorelDRAW X8 nainstalovat. Proč je tento požadavek? CorelDRAW X8 má plnou podporu pro více vláken. To znamená, že funkce mohou využívat vícejádrové, nebo dokonce hypervláknové procesory pracovat tak mnohem rychleji.
 • Další na řadě je paměť, říká se, že je zapotřebí 2 GB paměƟ RAM. Toto číslo je nereálné. I když to může být technicky minimální, budete potřebovat minimálně 4 GB. Osobně bych doporučil pro nový počítač 64-bit. operační systém a tolik paměti kolik je to možné. Zde je 8 GB paměť RAM minimum.
 • Další požadavky říkají, budete potřebovat minimálně 1 GB místa na pevném disku doufám, že máte mnohem více prostoru k dispozici!
 • Dále budete potřebovat myš, tablet nebo multidotykový displej. Doporučuji používat tablety Wacom. Obecně je s nimi v programech Corel a Adobe nejméně problémů s dotykovou podporou.
 • Samozřejmě musíte mít jednotku DVD pro instalaci krabicové verze, protože software je dodáván na DVD. Pro uživatelé, kteří již DVD jednotku nemají nabízíme možnost downloadu. 
 • Poslední požadavek je Internet Explorer 11. Mnoho uživatelů dává přednost jiných prohlížečů , jako Firefox , Chrome nebo Opera. Přesto CorelDRAW spoléhá na Internet Explorer.

 

vždy něco navíc

 

ve verzi special PŘES 700 ŘEZŮ LOKALIZOVANÝCH PÍSEM

 

pisma

 • ČESKÁ PÍSMA - Lokalizovaná TT písma dostupná na projektu Google/Fonts včetně zatřídění, přehledového a typografického katalogu. V adresáři GF_ORIGINAL jsou jednotlivé rodiny včetně práv užívání, v adresáři GF_CZE jsou prověřená písma, ze kterých byly vysázeny i jednotlivé vzorníky. V meta-files konkrétních TTF souborů, nebo v adresářích jednotlivých rodin písem, najdete i příslušná autorsko právní ujednání.
 • PŘEHLEDOVÝ KATALOG PÍSEM najdete ZDE. (88 stránkový vzorník má jednotný meziřádkový proklad, proto může být prezentace některých písem s větším meziřádkovým prokladem problematická; v běžném použití se však  používá meziřádkový proklad definovaný písmem).

 

DOSTUPNÉ I VE STANDARDNÍCH VERZÍCH

 

 • cotyvejirBAREVNÝ VZORNÍK PANTONE COLOR OF THE YEAR. Produkt obsahuje detailní vzorník barvy roku (Pantone Solid Coated (C), Textil Color (TPX), standardní barvotisk (CMYK) v 5 odstřihovacích částí (v minulosti známé Pantone Chips Solid Coated) a kompletní jarní a zimní palety módních barev Pantone tak, jak byly určeny na Pantone Fashion Week v New Yorku. 
 • COLOR ACADEMY.  Dnes pracuje s barvami každý. Dálkový internetový kurz COLOR ACADEMY Vám umožní rychle a efektivně proniknout do světa barev. Při tom neztrácíte čas dopravou, studujete v pohodlí a v době, kdy máte čas. Nelekejte se, nebudete potřebovat ani žádné speciální znalosti z oboru informačních technologií nebo kolorimetrie. Časově není studium nějak časově náročné. Celý kurz obsahuje 4 kapitoly a řeší 20 témat. Pamatujte, že nejlepší investice vždy byly, jsou a budou do vzdělání. Vice informací o tomto produktu najdete ZDE

1 2 3 4 5 8 9 

 • before-after-calibrationSOFTWARE PRO KALIBRACI MONITORU. Správné geometrické a barevné nastavení monitoru je alfa a omega úspěšné práce s barvou. Software, který si můžete po koupi CorelDRAW HS X8 stáhnou zdarma Vám umožní bez drahé sondy, či dalších přístrojů, udělat 90% správnou kalibraci. K softwaru jsme navíc přibalili i český návod krok po kroku a rychlokurz barevného DTP. Elearningový kurz zaměřený na poznání světa barev ( barevný vjem, měření barev, reprodukce barev, praxe, color managment).
 • COREL ACADEMY.  Poznejte CorelDRAW X7/8 ještě před tím, než s ním začnete pracovat. 36 stránek představení CorelDRAW X7/8 z hlediska funkcí, tipů a triků a zkušeností s minimem obchodních a marketingových informací. Vice informací o tomto produktu najdete ZDE  

1 2 3 4 5 8 7

 

 

varianty a ceny

 

5 variant produktu

 

STANDARDNÍ VERZE 

 • CDHSX8STD1 - CorelDRAW HS X8 s nekomerční licencí pro osobní použití pro 1 pracoviště - základní a nejlevnější varianta určená pro pokročilejší uživatele, kteří mají dostatečné znalosti a nepotřebují žádnou uživatelskou podporu. Ceny a objednávky ZDE
 • CDHSX8STD3 - CorelDRAW HS X8 s nekomerční licencí pro osobní použití pro 3 pracoviště - za minimální cenové navýšení získáte další 2 licence navíc.  Ceny a objednávky ZDE

 

SPECIÁLNÍ VERZE (obsahují kromě jiného navíc 600 řezů CZE písem a bezplatnou instalační a produktovou podporu v češtině)

 • CDHSX8SPE1 - CorelDRAW HS X8 s nekomerční licencí pro osobní použití pro 1 pracoviště - doporučená a v případě předchozích verzích nejčastěji kupovaná varianta s mnoho doplňky navíc.  Ceny a objednávky ZDE
 • CDHSX8SPE3 - CorelDRAW HS X8 s nekomerční licencí pro osobní použití pro 3 pracoviště - za minimální cenové navýšení získáte další 2 licence navíc.  Ceny a objednávky ZDE 

 

MOŽNOST PRO VŠECHNY UŽIVATELE POŘÍZENÍ NEKOMERČNÍ VERZE JAKO KURZ 

 • CDHSX8ELE1/2/3/4 - CorelDRAW HS X8 s nekomerční licencí + elearningový kurz "Jak se co dělá v CorelDRAW X8" + tištěná publikace "Tipy a triky v CorelDRAW" . 4 varianty - 8 produktů - více ZDE 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX