dvd ikonyasiluetyGrafická zkratka dovede dělat divy. Přitáhne pozornost, určí směr či definuje kategorii. Na rozdíl od konkrétního obrázku dovede být dostatečně obecná až anonymní. Pro jednoduché grafické zkratky se vžilo pojmenování IKONA, které jako grafický symbol, reprezentuje určitou funkci, aplikaci nebo typ. Na rozdíl od toho SILUETY se používají jako označení obrysu, stínu nebo odrazu. Siluety mohou být také formou umění, které se užívá v dnes tolik oblíbené dekorační kresbě.

 

Kouzlo ikon a siluet

 

 

Kouzlo ikon a siluet představuje níže uvedený tutorial, který vznikl v rámci poprodejních servisů DTP STUDIA (víze ZDE). Na konkrétních příkladech se zde představuje využití IKON a SILUET v praxi. Jednoduché, elegantní a účinné. Co říkáte?

produktovy servis ikonyasiluety

 

 

 

NÁZOR Z DTP STUDIA

 

Krátké představení produktu IKONY a SILUETY nemůže postihnout šíři jejich aplikací. Paradoxní je, že když budete hledat mezi tisícovkou souborů tu pravou grafiku, možná ji tam na první pohled nenajdete. Uvědomíte-li si co chcete grafikou vystihnou najednou máte 2 - 3 řešení na stole. To byl i případ tří výše uvedených ikon CO JE CO, PŘÍKLADY POUŽITÍ a KATALOGY.

Určitě s shodneme, že ikony ve výše uvedeném tutoriálu připoutají oči a vedou k přečtení doplňkovýc informací. V praxi je ověřen až o 30% lepší čtenářský výsledek. A to už stojí za úvahu!

 

 

Obsah produktu

 

dvd ikonyasiluety panpes

 


IKONY A SILUETY

 

Produkt IKONY a SILUETY je ideálním doplněním pro Vaše grafické práce. Umožňuje laikům vyznat se v používání grafických zkratek a na praktických příkladech ukazuje jejich použití v jednoduchém informačním systému, k připoutání pozornosti k letáku či kombinovaného použití v inzerci. Profesionálům pak šetří čas a peníze.

 • Produkt obsahuje krátkou obecnou část, kde se naučíte CO JE GRAFICKÁ ZKRATKA tak, abyste uměli IKONY a SILUETY v praxi použivat.
 • Část IKONY obsahuje více než 500 vektorových, snadno přebarvitelných ikon pro volné použití ve Vašich dokumentech, vyřezávané grafice a na internetu.
 • Část SILUETY obsahuje více než 500 vektorových, snadno přebarvitelných siluet pro volné použití ve Vašich dokumentech, vyřezávané grafice a na internetu.

Všechny soubory najdete na DVD a v digitální distribuci (dowloadu) ve formátech pro CorelDRAW (CDR) a Adobe Illustrator (AI) a Microsoft Office (WMF).

 • Součástí produktu je také příručka a přehledné vzorníky všech IKON a SILUET
  (k nahlédnutí ZDE).

 

 

NÁZOR Z DTP STUDIA

 

Pro jednoduché grafické zkratky se vžilo pojmenování PIKTOGRAM nebo IKONA a to ještě dříve, než vznikly počítače. I když termín IKONA původně označuje náboženské obrazy východních náboženství, je dnes chápán jako grafický symbol, který reprezentuje určitou funkci, aplikaci nebo typ. 

Termín SILUETA se používá jako označení obrysu, stínu nebo odrazu. Jedná se zpravidla o černý obraz na bílém pozadí (tato barevnost však není podmínkou). Příruční slovník Wikipedie uvádí, že silueta je stínový obraz, který podává obrys předmětu, zatímco plochu v něm vyplňuje neurčitou barvou.SILUETA je také formou umění, která se užívá zejména v dekorační kresbě.

 Zajímavost  - slovo SILUETA je odvozeno od jména francouzského nejvyššího výběrčího daní, jímž se v r. 1759 za vlády Ludvíka XV. stal hrabě Étienne de Silhouette. Neúnosný státní dluh se snažil umořit šetrností, čímž se stal neoblíbeným jak u lidu, tak u dvora a po několika měsících byl své funkce zbaven. 

 

 

Ceny, objednávky, dodávky

 

 

CENY, OBJEDNÁVKY, DODÁVKY

 

Produkt IKONY A SILUETY se dodává ve variantě pro PC a MAC ve dvou provedeních:

 • DVD-ROM IKONY A SILUETY s 12ti stránkovou příručkou za cenu 249 Kč + dph
 • Digitální distribuce produktu IKONY A SILUETY s licencí pro použití v jednom čase na jenom počítači za cenu 199 Kč + dph

 

 

NÁZOR Z DTP STUDIA

 

Váháte-li nad objednávkou pak Vám snad pomůže následující matematika:

 • Cena produktu odpovídá 20 minut práce průměrného grafika. Za tuto dobu možná vytvoří jednu siluetu či symbol. Navíc je z hlediska autorských práv jejich autorem a tak další nakládání s tímto dílem, není-li to ošetřeno jinak, je plně v jeho kompetenci.
 • Produkt obsahuje cca 1.000 ikon a siluet. To při ceně 199 Kč znamená, že za jednu grafiku zaplatíte jen 20 haléřu!
 • Kromě DVD varianty je produkt IKONY A SILUETY dostupný v digitální podobě (zaheslovaný ZIP balíček ke stáhnutí). Zde ušetříte čas a peníze za poštu.

 

 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX