Je to dnes takřka standardní situace – obrázky pro zpracování jsou k dispozici jen v naprosto nevhodném rozlišení. Jak z toho?

  1. Vysvětlit zadavateli, že musí dodat kvalitnější podklady.
  2. Změnit rozlišení standardní bikubickou transformací, např. v Photoshopu.
  3. Použít specializovaný program PhotoZoom.

Trocha teorie nikoHo nezabije
Kolik bodů pro tisk obrázku potřebujeme?

 

 

rozliseni


Pro standardní tisk vystačíte s hodnotou 100 bodů na centimetr. Např. obrázek o velikosti 600x400 bodů (pixelů) můžete tisknout v maximální velikosti 6x4 cm. Bikubická transformace Vám umožní tisk 9x6 cm. S PhotoZOOMEM se můžete pustit do tisku až 60x40 cm!

 

box Photozoom5 libelle

 

ŘEŠENÍ SE JMENUJE PHOTOZOOM 

 

  • photozoo ociŘešení dle prvního bodu naráží na polygrafické znalosti, které zákazník nezná, a na to, že obrázky ani v potřebném rozlišení nemá.
  • Druhá varianta je dnes nejčastěji používaná. Programů, které zvládají bikubické transformace, je celá řada (Adobe, Corel, Zoner…). Použitelné výsledky však končí u cca 150% zvětšení, a to je ve většině případů prostě málo.
  • Třetí varianta sice vyžaduje malou investici, ale její výsledky mnohonásobně předčí očekávání. Jedno z nejlepších řešení v této oblasti je program PHOTOZOOM. Neumí sice nic jiného, než zvětšit velikost či rozlišení daného obrázku – to však umí dokonale. Najednou se můžete pustit do 1.000% zvětšení či ke změně rozlišení na 300 dpi bez obav o rozostření obrázku, čtverečkování hran a všech dalších nectností bikubických transformací. 

 

DTP STUDIO JE OPĚT LÍDREM V TÉTO OBLASTI 

 

ppage phead box photo zoom standard 6Jedna věc je pět samé chvály, druhá věc je skutečná praxe. A Vy zde máte dvě možnosti:

  • Zakoupit program PhotoZOOM. Standardní cena na serveru činí v současné době 69 USD. Potřebujete-li daňový doklad a naši podporu, můžete ho koupit v DTP STUDIU za akční cenu 1.239 Kč. Eshop ZDE
  • Druhá možnost je využít PhotoZOOM SERVISU. Stačí zaslat Vaše fotografie k publikování a my je programem PhotoZOOM v požadovaném měřítku zvětšíme (do 1.000 %) a pošleme zpět. Za soubor obsahující nejvýše 5 obrázků zaplatíte jen 200 Kč. Každý další obrázek Vás poté vyjde jen na 20 Kč. Více info ZDE

 

A nyní neodmítnutelná nabídka

 

Pošlete nám jeden obrázek do velikosti 500x500 pixelů jako přílohu na mail a my Vám ho zvětšíme o 1.000 % a přes server Uschovna.cz pošleme zpět. Větší obrázky než 500x500 pixelů přes email nepřijímáme. Více info ZDE.

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX