150319 ikony pisma

 

Česká písma patří k základnímu vybavení každého počítače. Typ písma patří k důležitým vizuálním sdělením každého dokumentu. Proto je třeba při jeho výběru a kombinaci ovládat alespoň základy typografie (dotovaný titul ZDE). Také vývoj formátů počítačových písem za posledních 15 let udělal mnoho změn. Od jednoduchých trutypových formátů, přes postscriptové formáty AT1 až po dnešní unikódová písma.  

 DTP STUDIO s.r.o. je jedním z leaderů v oblasti tvorby a dodávky českých písem. Bylo historicky prvním řešitelem českých postsriptových písem, na kterých byly postaveny výstupy prakticky všech novin a časopisů v 1. polovině 90. let. Známé jsou i lokalizační balíčky písem pro CorelDRAW, které využívá přes 80% všech uživatelů CorelDRAW v ČR a SR.

 

 

4 základní produkty


DTP STUDIO v oblasti písem nabízí 4 základní produkty

alt Produkt TYPOPACK je určen především pro příležitostné grafiky a nepočítačové specialisty
alt Produkt FONTOTEKA naopak představuje profesionální řešení pro každé grafické pracoviště 
alt Pro uživatele, kteří potřebují konkrétní typ písma, který nenaleznou v sadách Typopack či Fontotéka je zde možnost dodávky samostatných písem z knihoven ADOBE TYPE LIBRARY (1200 typů), URW (1000 typů) či MONTOPYPE (500 typů)
alt Kurz ČESKÁ PÍSMA BEZ PROBLÉMŮ pro zájemce, kteří se potřebují v písmech detailně orientovat


alt   alt   alt  
TypoPACK
+ 498 CZE PÍSEM


Kolekce TYPOPACK nabízí praktický balíček písem, dokumentů, návodů a řešení pro všechny uživatelé, kteří chtějí bez problémů pracovat s českými písmy. Navíc obsahuje bonusové CD-ROM s 498 řezy českých písem, typografické pravítko a sadu pro tisk vzorníků písem. Už nemusíte pracovat s problémovými písmy z internetu či starými nekompatibilními produkty. 

alt Více o produktu ZDE (též přehled písem)
alt CENY A OBJEDNÁVKY
ZDE
  Fontoteka
+ 700 písem


Kolekce FONTOTEKA nabízí profesionální technické a typografické řešení s více než 700 (!) řezy písem v kódování ISO 1250 a ISO 1252 (čeština/ slovenština/ polština/ angličtina) ve formátech TT unicode a AT1. Lokalizovaná kvalitní písma firmy Bitstream, jednoho z předních tvůrců digitálních písem, odpovídají původní „corelovské“ množině a navíc přinášejí některá další neokoukaná písma.

alt Více o produktu ZDE (též přehled písem)

alt CENY A OBJEDNÁVKY
ZDE
  Česká písma bez problémŮ - kurz

Také se zlobíte s písmy, která mají být česky, ale v konkrétním programu Vám nefungují. Chtěli byste se vyznat více v třídění a výběru písem? Schází Vám při práci kvalitní typografické pravítko či vzorníky písem? Pokud jste si alespoň na jednu otázku odpověděli ANO, pak jste na správné adrese. DTP STUDIO s.r.o. totiž vychází všem uživatelům, kteří používají počítače při tvorbě dokumentů, vstříc a připravilo eLearningový kurz „Česká písma bez problémů“ se zajímavým bonusem v podobě CD-ROM s 498 CZE písmy !!!

alt Více o produktu ZDE

alt CENY A OBJEDNÁVKY
ZDE
  individuální lokalizace

P
ro uživatele, kteří potřebují konkrétní typ písma, který nenaleznou v sadách Typopack či Fontotéka je zde možnost dodávky samostatných písem z knihoven ADOBE TYPE LIBRARY (1200 typů), URW (1000 typů) či MONTOPYPE (500 typů). Ceny těchto produktů se pohybují v rozmezí 4 - 12 tisíc Kč za rodinu (1 - 8 řezů) písma. Doba dodání cca 5 pracovních dní. Dodávka může obsahovat formáty pro PC či MAC, formáty TT či AT1 a kódování CP1250 či Unicode. Požadujete-li konkrétní typ písma pošlete, prosím mail na adresu info(zavináč)dtpstudio(tečka)cz.

 

 

upozornění

 

UpozornĚní

 

Náš předprodejní a poprodejní servis k nejsou jen planá slova.

Nejsme žádný velkoobchod, který chce vidět zákazníka jen při nákupu. Máte nějaký problém s písmy? Když můžeme, tak pomůžeme. Aktuálně se uživatelé programů CorelDRAW, kteří využívají písma ve formátu AT1 či OTF se zapouzdřenými AT1 písmy, mohou dostat od 12. 12. 2012 do nepříjemné situace, protože tyto fonty najednou přestanou fungovat. V aktualizaci Microsoft Windows 2753842 tento problém způsobuje knihovna ATMFD.DLL. Jaká je možná náprava? 

První možností je odinstalovat aktualizaci Windows č. 2753842 ze dne 12.12.2012 a dále vypnout automatické aktualizace a počkat, až Microsoft tuto knihovnu vymění.

 Druhá možnost kterou jsme po analýze problému sami provedli, je náhrada problémové knihovny ATMFD.DLL původním souborem. Tato knihovna se nalézá ve stuktuře systémových podadresářů WINDOWS (samostatně pro 32 nebo 64 bitový systém).

Pomohlo Vám některé z výše uvedených řešení?

Pokud ano, dejte nám vědět(corel(zavináč)dtpstudio(tečka)cz). Jsme tu pro Vás! Nechcete-li mít v budoucnu obdobné problémy používejte sady písem aktuálně dodávaných DTP STUDIEM - 498 CZE množiny info ZDE, přehled písem ZDE, eshop ZDE (akční cena!!!) nebo 700 CZE písem  info ZDE, přehled písem ZDE, eshop ZDE. Investice za pár tisíc se Vám, jak vidíte, určitě vyplatí.

 

použití v programech

 

konec kompromisů ve vašich aplikacích

 

 

Opentype

 

OPENTYPE nejen pro typopack či fontoteka


opentypeimages.jpgUživatelé více platforem (Windows, Linux, Apple..) a tvůrci posledních verzí "cross" programů typu ADOBE Illustrator, Photoshop, InDesign upřednostňují z pochopitelných důvodů formát písem OPENTYPE. 

Tento formát totiž umožňuje použití písma na více platformách a šetří tak uživateli mnoho nervů a peněz za  převody nekompatibilních dokumentů. 

S radostí Vám můžeme oznámit, že DTP STUDIO připravilo pro současné i budoucí uživatele produktu TYPOPACK a FONTOTÉKA možnost upgrade těchto produktů na formát OPENTYPE.

Převod jednoho řezu písma bude z formátu TrueType účtován částkou od 99 Kč, z formátu AT1 částkou 149 Kč. Pro kompletní balíček FONTOTEKA v OTF je připravena speciální cena 1.999 Kč a pro TypoPack 498 speciální cena 499 Kč.

Upozornění: výše uvedené ceny jsou kalkulovány za převod písma nikoliv za písmo jako takové. Zasláním písma k převodu z Vaší strany považujeme za skutečnost, že jste oprávněnými uživateli tohoto písma a že copyright jeho majitele takový převod umožňuje. V opačném případě nesete všechny právní důsledky. 

 Pro více informaci volejte 244 466 666 nebo 777 788 345 či mailujte .

 

 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX