MU_balony_ilu_240Ojedinělý projekt, který kromě multimediální encyklopedie o balónech, bohaté fotogalerie, videosekvencí a poutavé elektronické knížky a příběhu obsahuje také stavební návod a materiál MYLAR (speciální folie) pro stavbu létajícího modelu horkovzdušného balónu nebo vzducholodě... Multimediální titul s létajícími modely horkovzdušných balónů a vzducholodě, který osloví všechny malé a velké kluky bez rozdílu věku.

PROŽIJTE SKVĚLÝ ZÁŽITEK ZE STARTU A LETU VLASTNÍHO MODELU BALÓNU NEBO VZDUCHOLODĚ

Počítačová část na CD ROM představuje také barevnou fotogaleriíihistorických a současných balónů s možností automatického tisku kalendářů. Poutavé videosekvence pak ukazují atmosféru vzletu skutečných balónů i modelů.

S titulem HORKOVZDUŠNÉ BALÓNY se vrátíte i do romantické doby Julese Vernea a přečtete si autentický příběh o letu tří Čechů balonem z Prahy až k Baltickému moři z roku 1891. Navíc získáte zajímavé informace o rekordním obletu Země balónem BREITLING ORBITER 3 v roce 1999 a podrobně se seznámíte "krok po kroku" s celou pestrou a dobrodružnou historií balónového létání od startu první Montgolfiéry roku 1786 až po současné sportovní létání...


HORKOVZDUŠNÉ BALÓNY

 

 

alt POUTAVÁ ENCYKLOPEDIE - Multimediální sada "Horkovzdušné balóny" obsahuje nejen CD-ROM s poutavou encyklopedií létání strojů lehčích než vzduch, rozsáhlou knihovnou fotografií, videoklipy, aplikacemi pro tisk kalendářů a knihou, ale i speciální materiál - MYLAR a podrobný návod na CD ROM pro stavbu létajících modelů! Seznamte se s faktografickým popisem a poutavým příběhem, které najdete v titulu.
alt POUTAVÝ PŘÍBĚH O NEČEKANÉM PŘELETU - Dále na CD ROM najdete knihu J. R. Vilímka "Z Čech až Baltickému moři v balónu" - popis přímého účastníka skutečného historického letu z roku 1891! Přečtěte si poutavý příběh o nečekaném přeletu tří vzduchoplavců z Prahy až k Baltickému moři, který Vás zaujme nejen svou atmosférou, ale i krásným dobovým jazykem!
alt HISTORICKÝ OBLET ZEMĚKOULE - Multimediální faktografický popis historického obletu Zeměkoule balónem Breitling Orbiter. Sledujte tento sportovní a dobrodružný příběh den po dni. Jen pro zajímavost - rekordní balón byl zhotoven ze stejného materiálu - MYLARu, který máte jako náš bonus v tomto balíčku!

 

STAVÍME LÉTAJÍCÍ MODEL

 

 alt

alt

Pro stavbu modelů v každém balení najdete i originální pokovenou fólii Mylar, používanou mimo jiné i v astronautických programech NASA, a stavební návod "krok po kroku" včetně instruktážních videoklipů. Od skutečného létáni Vás tak dělí u jednoduššího balónu jen 15 minut práce a běžný vysoušeč vlasů pro jednoduché a bezpečné plnění horkým vzduchem.

Co říkáte uděláte si radost sami či darujete tento produkt třeba svým dětem či přátelům na dovolené? Na CD ROM jsou podrobné stavební návody na dva typy balónů a vzducholodě! Neváhejte a objednejte ještě dnes!

 

 

FOTOGALERIE / VE VYSOKÉM ROZLIŠENÍ

alt altFotografie ve vysokém rozlišení jsou setříděny do kategorií:
alt Historické balony
alt Současné balony
alt Speciální tvary
alt Balonové fiesty


alt CENA A OBJEDNÁVKA alt Horkovzdušné balóny alt ZDE alt

RECENZE Z TISKU

 

Balón, Print&publish 2001

Cosi mě vytrhlo z mého snění, telefon. ”Lucko, máš tu telefon,” ozval se taťkův hlas. Teď ne, pomyslela jsem si. Teď nemám na nikoho náladu. Ale stejně jsem to sluchátko zvedla. Ozval se mužský hlas, okamžitě jsem ho poznala, byl to šéf mé mamky. ”Ahoj Jirko,” řekla jsem jako vždy, nejmileji jak to šlo. Vždycky se snažím být milá, ať mám sebehorší náladu. ”Nechtěla bys pro nás něco udělat?” Pomyslela jsem si, že to bude něco jako obyčejně, jako například shrabání listí na jejich dvorku. (Ale v tom se Lucka Houbová, která zvedla sluchátko a sepsala následující příběh, proklatě mýlila.)
”Měl bych pro tebe takový návrh, jedná se o balón.”
”O balón, tak to jsem nečekala.”
”Ano o balón. Pražské DTP studio nám poslalo na ukázku a k recenzi cédéčko s obrázky balónů a taky návod na jeho stavbu. Samozřejmě jenom modelu, ale mohlo by se ti to líbit. Obrázky se ti budou líbit určitě a se stavbou ti pomůže tatínek. A za to bych chtěl, abys o tom napsala do našeho časopisu.”
”Já a balón, já a článek?” pomyslela jsem si.
”Tak co, udělala bys to pro nás?”
”Ano, ráda.” Sakra, co to říkám, ne, ne a ne.
”Tak dobře, mamka ti ho večer přinese. Tak se měj hezky, ahoj.”
”Ahoj.” Hmm, právě se mi nevyplatila moje další nectnost. Neumím říkat NE.
Večer mi mamka přinesla krabičku a já jsem zvědavě vložila CD do počítače, abych si prohlédla obrázky, a taky zjistila, co vše k výrobě balónu potřebuji. Obrázky jsou moc hezké, zvlášť ty historické mají své kouzlo, ale přece jenom mě ta stavba balónu zajímala nejvíc.
A ejhle, na cédéčku je taky videosekvence, jak se má s výrobou balónu postupovat. Tak jde se na to. V krabičce je přiložena krásná tenounká stříbrná fólie. V návodu stojí:”Připravte si lepidlo, nůžky, řezák, pravítko a slepenou šablonu.” Tak, teď mám před sebou vše potřebné a můžu začít. Vystřihnu ze stříbrné folie 12 dílů a pak je k sobě slepím. Oči pořád nespouštím z návodu. Vystřižené díly už mám, teď jen slepit. Lepidlem jsem natřela okraje prvního dílu a přiložila ho k druhému. Nevím, jak k tomu došlo, ale najednou jsem se přilepila také. Jakž takž jsem se odlepila a zavolala jsem taťku na pomoc. Už zbývají jen dva poslední díly. S taťkovou pomocí jsme balón nakonec slepili. Tak a je to.
Ze všeho nejvíc se těším na to, až uvidím, jak poletí. Druhý den jsme můj balón naložili do auta a jeli za Prahu k Slapské přehradě. Tam na nás čekali naši známí, pro ně to bylo překvapení. Budeme vypouštět balón. Vytáhli jsme balón a vypravili se do lesa. Když jsme došli k mýtině, která se nám zalíbila, rozhodli jsme se, že tady rozděláme oheň. Bylo už na čase, pomyslela jsem si, protože slunce začínalo zapadat. Začala jsem shánět suché dříví na oheň. Sbírání jsem neměla nikdy v oblibě, ale teď mi to nevadilo, protože jsem se moc těšila na vypuštění balónu. Konečně se dříví trochu rozhořelo, a já s taťkou jsme uchopili balón, každý z jedné strany, a dali asi půl metru nad oheň. Balón se pomalu nafoukl a když jsme ho pustili, krásně stoupal vzhůru k modré obloze. Všichni jsme byli nadšeni a moc se nám to líbilo. Po chvilce se balón snesl na louku a my ho znova dali nad oheň, ale bohužel moc nízko, vzduch příliš horký, takže se přední strana svraštěla a zdeformovala, ale pořád se ještě krásně vznášel. Při každém dalším naplnění horkým vzduchem se stával menším a menším.
Už byla tma, když jme odcházeli. Došli jsme zpět k autu a vydali se domů, do Prahy. Říkala jsem si, že to zase nebyl tak hloupý nápad od šéfa mé mamky. A taky, že to je dobrý nápad DTP studia. Konec konců by to nemusel být ani špatný dárek pro děti jiných šéfů pod stromeček. Užili jsem si všichni. Já, protože jsem se cítila důležitě, vždyť balón nelepím každý den, mamka, když po nás uklízela zapatlaný stůl a taťka, který, i když se u toho taky vztekal, nám předvedl svou šikovnost. Ale stejně, bez mé pomoci…
A osud balónu? Možná se ještě dnes vznáší někde nad námi v oblacích, kde pozoruje celý svět.

 

Létat je tak snadné, Počítač pro každého

Myslíte, že tohle téma do PPK nepatří? Jak se to vezme. Na recenzi jsme dostali cédéčko doplněné materiálem pro stavbu modelu horkovzdušného balonu.
Celá krabice se jmenuje Horkovzdušné balony a na trh ji dodává firma DTP Studio. Jeden z modelů, které si můžete postavit, jste si mohli prohlédnout na výstavě Modell Hobby, která proběhla na podzim v Letňanech.
Po otevření najdete v krabici cédéčko (bez ochranného obalu), mylarovou fólii na stavbu modelu a reklamní letáky; jeden z nich slibuje blíže neudanou slevu na let balonem pro registrované uživatele tohoto produktu.
Co najdete na cédéčku
Po vložení cédéčka do počítače se cédéčko spustí. Rozhodnete-li se pokračovat, máte na výběr ze čtyř možností: Historie a současnost, Galerie foto a video, Stavba modelů a Informace o titulu.
Každá z možností nabízí několik dalších položek. Zatímco první část je hlavně textová, v druhé části najdete řadu obrázků historických i soudobých balonů. Vybraná fotografie se zobrazuje ve větším náhledu, pokud ani ten nestačí, můžete si ji zobrazit na celou stránku. Druhou možností je vytisknout list kalendáře doplněný vybranou fotografií. Při tisku kalendáře nastavujete měsíc a rok, pro který chcete kalendář tisknout. V seznamu jsou roky od 2001 do 2011.
V části Stavba modelu najdete návod na stavbu tří různých modelů: jednoduchého modelu, vzducholodi a klasického balonu. Jednoduchý model je vlastně na výšku postavený hranatý pytel, slepený z dodané mylarové fólie. O vzducholodi lze říci něco podobného – pytel je položený a při jeho lepení máte formovat kormidla. Klasický balon je nejkrásnější, ale také nejpracnější. Z dodané mylarové fólie je třeba nejprve vyřezat pruhy, ze kterých pak balon postupně slepíte. Na cédéčku najdete PDF soubor se šablonou pruhu.
Stavba modelu
Základ – tedy mylarovou fólii – najdete v krabici. Pro dělení fólie potřebujete ostrou žiletku nebo ostrý nůž (nejlépe s odlamovací čepelí) a lepidlo. V návodu se doporučuje Chemoprén Extrem. Na stříhání fólie raději zapomeňte. Je třeba ji řezat na tvrdé podložce (osobně ji řežu na skle). Při řezání je třeba přitlačit pravítko pevně na podložku, jinak se snadno stane, že fólie zpod pravítka ujede.
Při testech jsme zkoušeli pouze jednoduchý model balonu. Stavba byla bez problémů, ve dvou (se synem) jsme balon během půl hodinky slepili (asi 10 – 15 minut je třeba počkat na zavadnutí lepidla). První kolo letových zkoušek proběhlo v obýváku: po naplnění balonu pomocí fénu na vlasy se balon spořádaně opřel o strop a po chvilce se vrátil zpět na podlahu.

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX