cmykral_image

| vzorníky CMYK RAL
| unikátní systém barevného srovnávání
| CMYK RAL&DIGITAL - levné a komfortní řešení


V oblasti tisku činí převod RAL barev do čtyřbarvotisku CMYK velké problémy. Pro jejich minimalizaci vznikl vzorník CMYK RAL, který ukazuje podání RAL barev ve standardním barvotisku.

Každý barevný vzorek je pro optimální určování barvy opatřen středovým průzorem a zároveň výchozím číselným označením převáděné RAL barvy ze které bylo vycházeno. Dále obsahuje číselné vyjádření jednotlivých složek CMYK a mezinárodním názvem výchozí RAL barvy.

Ve vzorníku CMYK RAL není z barevného prostoru RAL CLASSIC uvedeno 15 metalických barev RAL, které z principu nelze v CMYK prostoru realizovat a dále není převedena barva 1037 (sluneční žlutá), která nebyla v datovém zdroji k dispozici a tak by byl její převod do CMYK zavádějící.

POZOR! Vzorníky CMYK RAL CLASSIC nenahrazují vzorníky RAL CLASSIC. Ty jsou realizovány přímým nátěrem laku příslušné barvy RAL a tak podání barvy je maximálně věrné. Bohužel tyto vzorníky neobsahují jakékoliv převodní či jiné údaje tak, aby se s touto barvou mohlo pracovat v jinémbarevném prostoru (CMYK, RGB, PANTONE...).

 

vzorníky CMYK RAL

 

cmykral80 Vzorník CMYK RAL CLASSIC je konverzní vzorník, který ukazuje, jak vypadají nátěrové hmoty RAL ve standardním CMYK barvotisku. Vyrábí se ve 3 variantách (13):
Coated 194 barev, lesklý natíraný papír
Matte Coated 194 barev, matný natíraný papír
Uncoated 194 barev, standardní nenatíraný papír

 

Forma zpracování. Každý list vzorníku má 50 barevných vzorků se středovým porovnávacím otvorem (7) , každý o ploše 210 mm2. Pod každým vzorkem je uvedena její CMYK hodnota a číslo a název barvy RAL ze které vychází (12).

Technologie výroby. Tisk. stroj: MAN Roland 700; Papír: Hello 250 g lesk; Barvy: Euroškála FLINT-SCHMIDT SF-3030/BB; Vlhčení: Ecolofount BV 2002 - 2,5% + 10% Izopropanolu; Ofs. potah: DAY 3610, Nárůst tisk. bodu prům. 11%; Tiskové desky: AGFA Lithostar ULTRA zhotoveny na CtP AGFA GALILEO; Teplota: 23 st. Celsia, Vlhkost: 47 % RH.

 

unikátní systém barevného srovnávání

Vzorníky CMYK z DTP STUDIA obsahují unikátní systém barevného srovnávání. Jeho tajemství je úžasně jednoduché. Uprostřed každého barevného vzorku je kulatý otvor. Když pod tento otvor umístíme zkoumaný barevný originál, má-te ihned jasno – buďto barva v otvoru splyne, nebo nikoliv. Pod vzorkem jsou čísla, určující jeho barevné složení. Subjektivita posuzování je snížena na minimum. Skutečná genialita je v jednoduchosti.“...z recenze v odborném časopise Print&Publishing.

alt

alt

alt

(1) Nalistujte ve vzorníku CMYK plát s podobnými odstíny barvy, kterou hledáte. (2) Průzorem snadno identifikujete nejbližší shodnou barvu. Popiska přesně určuje procentuální složení barvy v CMYK.složkách (3) Elektronickou variantu vzorníku CMYK DIGITAL využijete při barevném nastavení monitoru a tiskárny

 

CMYK RAL&DIGITAL - LEVNÉ A KOMFORTNÍ ŘEŠENÍ


Sada tištěného barevného vzorníku CMYK RAL se středovým porovnáváním (barvy RAL ve čtyřbarvotisku s definicí složek CMYK) a CD-ROM CMYK RAL DIGITAL (program pro nastavení a barevnou kalibraci monitoru, digitální barevné vzorníky pro kontrolu vaší tiskárny, chybějící palety RAL pro CoreDRAW, přehled názvů RAL v češtině a angličtině...). Dozvíte se zde vše nejen o barevných vzornících RAL, ale budete se umět i orientovat v problematice převodů RAL do běžného barvotisku. Pomocí přiložených programů a dat si můžete správně nastavit a zkalibrovat monitor. Porovnáním barev tištěného vzorníku CMYK RAL CLASSIC s barvami na monitoru či výtisku z Vaší barevné inkoustové/laserové tiskárny si můžete pomocí dalších nastavení i barevně optimalizovat i celý publikační systém. Pro zefektivnění Vaší práce jsme pro Vás připravili barevné palety CMYK RAL CLASSIC pro použití v programech CorelDRAW a přehledové tabulky správného anglického a českého pojmenování RAL barev.

alt CENY A OBJEDNÁVKY alt Barevné vzorníky CMYK RAL alt ZDE alt

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX