~ Postup pro získání licencí Adobe:

 

  1. Při objednávání jakékoliv licence Adobe je nutné k objednávce připojit jméno firmy, jméno uživatele, na kterého bude licence registrována a EMAIL. Ten bude použit jako tzv. Adobe ID, pod kterým se budete přihlašovat na svůj účet u Adobe.

  2. Objednáte-li a uhradíte-li příslušnou licenci, nejprve vám přijde od Adobe email s notifikací, že vaše licence je vyřizována. Od této chvíle se již můžete přihlásit k svému účtu u Adobe. Přihlásit se můžete pomocé svého Adobe ID (emailu) na Licensing Website (LWS). Jste-li novým uživatelem, je potřeba si vygenerovat i nové heslo.  3. V menu Quick Links - Licenses - Retrive Serial Number si otevřít seznam se všemi licencemi (produkty a sériová čísla) vlastněné uživatelem. Nová instalace a sériové číslo se může objevit až po několika hodinách od došlé notifikace.  4. Instalační soubory lze stáhnout otevřete-li v menu Quick Links - Licenses - Downloads.


    Ukázka licenčního certifikátu (produkty označené jako "licence") 

~ Obsahuje produkt Photoshop CS6 Win CZ DVD Pack (nebo jiné, takto označené, Adobe produkty s přívlastkem DVD pack) licenci produktu?

Ne, DVD pack znamená, že fyzicky je produkt DVD bez jakékoliv licence (sériového čísla). Samostatně je DVD pack v podstatě je k ničemu. Slouží jen jako instalační DVD pro zakoupené licence (nebo jako záložní DVD s instalací). 

~ Lze zakoupit ještě tzv. "krabicovou verzi" produktů Adobe tedy ve fyzické formě?

S výjimkou Photoshop Elements, Premiere Elements, Photoshop Lightroom nikoliv. K elektronickým licencím lze objednat tzv. DVD pack (fyzické instalační DVD - viz výše). 

~ Co znamená CZ, IE nebo ENG ve specifikaci produktu?

CZ - CZ znamená skutečnou českou verzi produktu (u většiny CZ produktů nelze přepnout meníčka například do angličtiny). Pokud tedy chcete objednat produkt s anglickými menu, musíte si objednat produkt označený jako IE (což znamená "international English" - Adobe i v IE podporuje práci se středoevropskými jazyky). ENG je jen jiné označení českých prodejců pro verzi IE (dříve jste se také mohli setkat s označením GB). 

~ Co znamenají zkratky COM, EDU a GOV ve specifikaci produktu?

COM znamená komerční licenci (firmy, živnostníci, jednotliví designéři). EDU jsou zjednodušeně řečeno školní licence, nárok na zakoupení školních licencí má školské zařízení registrované u Ministerstva školství a tělovýchovy a Akademie věd. Na EDU licence nemají nárok jednotliví studenti ani učitelé. Stejně tak na ně nemají nárok nadace či jiné školící zařízení. Podmínkou je skutečně registrace u MŠTV.

GOV - "government" licence je licence, na kterou mají nárok státní organizace (ministerstva, městské, krajské úřady atd.). 

~ Dá se sériové číslo dohledat zpětně (například pokud mi ukradnou DVD s instalacemi a sériovým číslem)?

Pokud se jedná o "krabicový" produkt a zákazník si produkt u Adobe sám neregistroval, pak nikoliv (a to ani z vaší instalace - produkt vám zobrazí jen 5 čtyřmístných čísel, poslední čtyři čísla zůstávají skryta). Pečlivě si sériové číslo uschovejte či si produkt registrujte u firmy Adobe. Ztrátou nelze sériové číslo obnovit! Lze si vyrobit kopii instalačního DVD (CD)!

 

Licence jsou automaticky registrovány na koncového zákazníka. Obnovení přístupu k účtu zákazníka je jednoduché a pod ním se kdykoliv dá dohledat jak seriové číslo, tak i instalace. Požádejte svého prodejce o pomoc. 

~ Pokud mám produkt na platformě Mac, mohu přejít na platformu Win?

V případě, že se jedná o krabicový produkt, tak ano, je potřeba kontaktovat
Adobe Customer Service:  telefon: 239 016 347, e-mail: .

 

Při upgradu na novou verzi lze přejít bezproblémově z platformy na platformu. Jedná-li se licenci, licence se dodává se seriovými čísly jak pro Mac, tak i pro Windows.

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX