alt
Kurz dává všem uživatelům grafických programů Corel a Adobe možnost ovládnout návrh a realizaci jednostránkových a vícestránkových dokumentů. Na konkrétních tiskovinách plakátu, pohlednice a kalendáře se naučí, krok po kroku, jaké jsou zásady při návrhu, výběru a realizaci. U vícestránkových dokumentů jsou pak samostatně probírána témata obálky a obsahu, návrhu layoutu, volby písma, použití grafiky a fotografií. Speciální bonusová lekce pak všechny uživatele zavede do oblasti publikování na internetu a naučí je, jak správně realizovat efektní navigace.

V oddílu CVIČENÍ A PŘEDLOHY najdete náměty ke cvičením, která byste měli absolvovat, abyste si upevnili nové znalosti z jednotlivých lekcí. Doporučujeme všechna cvičení realizovat v programech CorelDRAW nebo Adobe Illustrator, kde jsou k dispozici všechny nástroje, které budete v průběhu práce potřebovat. Pro vlastní práci můžete využít řady připravených předloh ve formátu CDR a AI (formát CDR verze CorelDRAW , formát AI verze Adobe Illustrator 8).


OBSAH PRODUKTU

1. ČÁST
JEDNOSTRÁNKOVÉ PUBLIKACE

alt LEKCE 01 – PLAKÁT
Tato lekce představuje řešení takového plakátu v částech zadání, analýzy vstupních dat, výběru fotografie, grafické kompozice, výběru písma, finalizace a tisková realizace.
alt LEKCE 02 – POHLEDNICE
Na konkrétních příkladech si v této lekci ukážeme řešení pohlednic s dobrou i horší fotografií, ovládneme techniky některých triků, které Vašeho adresáta určitě zaujmou. Povíme si něco i o správném výběru doplňkového písma, práci s plochou a použitím námětu.
alt LEKCE 03 – KALENDÁŘ
V této lekci se seznámíme s praktickou realizací různých typů kalendárií a v konkrétních příkladech si sestavíme i řadu typů kalendářů.
2. ČÁST
VÍCESTRÁNKOVÉ PUBLIKACE

alt LEKCE 04 – OBÁLKA S FOTOGRAFIÍ. V této lekci si ukážeme jak na to – poznáte sílu ořezu, práci s pozadím, speciální design pro bílé pozadí. Seznámíte se i s prvky ohniskového centra a triky jak dodat obálce „energii“.
alt LEKCE 05 – OBÁLKA S GRAFIKOU. Pochopíte principy variability a opakování, volby barvy, dělení plochy tak, jak to znají špičkoví profesionální grafici.
alt LEKCE 06 – TEXT V PUBLIKACI. V této lekci se seznámíte s výběry písma, které vytvářejí příjemný pocit při čtení a zásadami zvýrazňování. Kromě výběru písma se v této lekci seznámíte i se správným umísťováním textu a jeho propojením. Uvidíte jak snadno a rychle najít „tajemná“ místa na konkrétní stránce.
alt LEKCE 07 – OBRÁZKY V PUBLIKACI. Budete umět získávat „příbuzné“ obrázky z jednoho originálu, poradíte si s měřítkem velikosti obrázků, budete umět používat harmonii i kontrast barev a naučíte se jak umísťovat obrázky na různých formátech dokumentů. Speciální část lekce je věnovaná efektnímu použití panoramatické fotografie.
3. BONUS
ELEKTRONICKÉ PUBLIKOVÁNÍ


alt LEKCE 08 – NAVIGACE NA INTERNETU. Poslední, bonusová lekce kurzu Vás zavede do oblasti elektronického publikování na internetu a pomůže Vám umět řešit jeden z nejobtížnějších a často i graficky nejdůležitější oblast – tvorbu rozcestníku tak, aby čtenář okamžitě identifikoval Vaši internetovou stránku a zároveň se mohl rozhodnou, jak chce v prohlížení příslušné internetové prezentace dál pokračovat. Naučíte se správně dělit prostor, hledat expresivní fotografii, volit barvy sekcí...


+ kurz dále obsahuje Barevný kruh pro určování doplňkových barev a tři samostatné rychlokurzy:
alt rychlokurz barevného DTP, kde si osvojíte všechny potřebné znalosti pro práci v barevném DTP
alt rychlokurz Zlatý řez
alt rychlokurz Korektorské značky


parametry

Jednotlivé lekce jsou zpracovány ve formě 8 ucelených skript v rozsahu 2 – 8 hodinového studia, včetně možnosti práce s příklady ze skript (editovatelné soubory v CDR nebo AI, které můžete použít jako šablony pro cvičení). Všechna Skripta je možné jednoduše vytisknout z uceleného balíčku. Každá lekce obsahuje:

alt Skripta
alt Datové balíčky ve formátu pro program CorelDRAW 11
alt Datové balíčky ve formátu pro program Adobe Illustrator
alt Datové balíčky ve formátu PDF a JPG


alt CENY A OBJEDNÁVKY alt videokurz JAK SE CO DĚLÁ... v návrhu a tvorbě dokumentů alt ZDE alt

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX