... aneb všechno, co potřebujete vědět a bojíte se zeptat.

Na základě dlouholetých zkušeností s tvorbou e-learningových kurzů, vydáváním specializované edice „Jak se co dělá…", realizací pomůcek a příslušenství pro DTP a počítačovou grafiku se DTP STUDIO s.r.o. rozhodlo zpracovat videokurz k produktu CorelDRAW tak, aby každý uživatel měl možnost se rychle a produktivně poznat tento výkonný program. Žádné listování manuálem, žádné hledání v nápovědách nebo elektronické dokumentaci. Multimediální Edice JAK SE CO DĚLÁ ukazuje nejen praktické postupy, návody a Tipy a Triky, ale také poskytuje přístupnou formou potřebný teoretický základ v jednotlivých oblastech.

Přestože balíček CorelDRAW  je v plně lokalizované podobě a má k dispozici bohatou elektronickou dokumentaci mnoho uživatelů si stěžuje na časově náročný způsob studia. Je zajímavé, že problém časové náročnosti a zmatečnosti uvádějí jak úplní začátečníci, tak i zkušení profesionálové.

alt Naučte se pracovat a využívat všech výhod programů Corel DRAW. 30 videolekcí Vám, bez pracného studování manuálů, ukáže KDE a JAK se jednotlivé funkce programu ovládají, CO dělají a jak je můžete V PRAXI využívat! U každé lekce máte k dispozici česky ozvučené videosekvence ve velkém a malém rozlišení, samostatnou audiostopu a PDF soubor s textem konkrétní lekce! Videokurz "Jak se co dělá... v CorelDRAW" je nejrychlejší a nejefektivnější způsob ovládnutí CorelDRAW!

parametry


Obsahový dokument je v HTML formátu (otevře jakýkoliv internetový prohlížeč). Videosekvence jsou ve dvou různých formátech - náhledové videa formátu FLASH v rozlišení 320 x 185 pixelů a formátu MPEG (standardní příponu AVI) v rozlišení 1024x768 pixelů. Průvodní slovo z jednotlivých videosekvencí je také dostupné jako samostatná zvuková stopa ve formátu MP3. Texty jednotlivých lekcí, který v podstatě odpovídají průvodnímu slovu u jednotlivých videosekvencí jsou ve formátu PDF.
V adresáři PROGRAMY pro jistotu najdete freewarové instalace programů pro podporu použitých formátů a soubory posledních kodeků. 

výukové scénáŘe

Přestože Videokurz má stopáž celovečerního filmu a šel by prostudovat během jednoho dne tak Vám to rozhodně nedoporučujeme. Vyberte si některý z výukových scénářů:

alt ZAČÁTEČNÍK – denní studium by nemělo přesahovat 2 lekce. Lekce studujte v číselném pořadí. Po každé lekci nabyté znalosti prakticky vyzkoušejte. Zde lze s výhodou využít samostatného mluveného slova či vytisknutých textů jednotlivých lekcí. Je-li Vám nějaká funkce programu i po opakovaní nejasná,  podívejte se do nápovědy programu či do uživatelského manuálu. Některé neznalosti mohou mít u začátečníků hlubší kořeny až do úrovně operačního systému (např. instalace písem, struktura adresářů…). Program studia 15 pracovních dnů?.   alt UŽIVATEL CORELDRAW 8 / 9 / 10 – denní studium může dosahovat 5 lekcí. To znamená, že základy přechodu na CorelDRAW X3 tito uživatelé zvládnou za 6 pracovních dní. K tomu je třeba připočítat pár dní na zvládnutí nových věcí – např. práci s unicodovými TT písmy…   alt UŽIVATEL CORELDRAW 11 / 12 – denní studium může dosahovat 5 lekcí. U uživatelů CorelDRAW 11/12 je předpoklad, že zvládají problematiku unicodových aplikací na platformě Windows a tak je zde nemusí potkat takové obtíže jako uživatele starších verzí. Doporučujeme věnovat pozornost lekcím s novými nástroji (V10 – V28), správě oken a panelů (V29) a především mocnému nástroji plně lokalizovaných nápověd (V30).   alt UŽIVATEL CORELDRAW X3 a vyšší – pokud pracujete rutinně s CorelDRAW absolvování tohoto videokurzu Vám může poznat nové funkce, která jste doposud neznali a nebo Vám umožní dělat Vaši práci snadněji a produktivněji. Zde lze doporučit prohlídnutí max. 10 lekcí denně. Možná se Vám zpočátku bude zdát, že vše umíte. Sami uvidíte, že existují možnost a funkce, které ještě neovládáte.


DTP STUDIO opět přichází na trh s produktem, který uživatelé vítají. Časově náročná produkce, tvorba didaktické koncepce, technické zpracování si u tohoto produktu vyžádali nemálo úsilí. Výsledek ale stojí za to!

alt CENY A OBJEDNÁVKY alt videokurz JAK SE CO DĚLÁ... v CorelDRAWalt ZDE altCorel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX