Pro všechny, kteří chtějí víc než jen mačkat spoušť fotoaparátu přinášíme v edici "jak se co dělá" praktickou učebnici (nejen) digitální fotografie. Poznejte základy a možnosti klasické a digitální fotografie! Techniku a témata fotografování, zpracování v počítači, tisk a archivaci snímků. Zavedeme Vás do tajů a postupů fotografie a pomůžeme tak zhodnotit jistě nemalou investici do Vašeho digitálního fotoaparátu.

NAVÍC - rozsáhlé informace o digitálních fotoaparátech firem Nikon, Olympus a Panasonic.

Na obsahu učebnice s aktivně podílel D. Kraus
- uznávaný fotograf s jehož dílem se můžete setkávat na předních stránkách těch nejprestižnějších časopisů a magazínů.

"Když jsem byl požádán DTP Studiem, abych se podílel na kurzu "Digitální Fotografie" dlouho jsem o tom nepřemýšlel. Digitální fotografie mne uchvátila už před mnoha lety a tak jsem chtěl trochu splatit můj dluh vůči ní"...

OBSAH... aneb osnova multimediální učebnice

Klasika kontra digitál – principy, shody, specifika, film kontra CCD, příklady.
Základy fotografování/technika – jednotlivé parametry, automat kontra ruční nastavení, příklady.
Světlo ve fotografii – přirozené a umělé osvětlení, extrémní světelné podmínky, zdroje světla a jejich použití.
Základy fotografování/témata - portrétová fotografie, produktová fotografie, fotografování v exteriéru, speciální techniky fotografování.
Zpracování fotografie v počítači - parametry a jejich nastavení, základní a pokročilé možnosti.
Manipulace s bitmapovým obrazem – optimalizace komprese, rekonstrukce a zvětšování.
Tisk a archivace – rozhodující parametry, černobílý a barevný tisk, zpracování litografií, archivace na CD.
Další možnosti – reprografie, obrazový diář...

PROGRAM PhotoCLAMP

Specializovaný program určený na efektivní kompresi Vašich snímků do formátu JPG. Díky oddělenému řízení luminance a chrominance poskytuje podstatně lepší výsledky než mnohé profesionální grafické editory.

alt CENY A OBJEDNÁVKY alt videokurz JAK SE CO DĚLÁ... v digitální fotografii alt ZDE alt


BONUS NAVÍC - REFLEXNÍ FOLIE MYLAR

Po registraci od nás obdržíte ZDARMA Bonus - zkušební vzorek 1m fólie MYLAR. Speciální pevná a vysoce odrazivá polyesterová fólie pro zlepšení světelných podmínek při fotografování. Dobré světlo a kvalitní fotografie patří nerozlučně k sobě. Tato stará pravda platí dvojnásob u dnešní digitální fotografie, kde expoziční pružnosti CCD prvků zdaleka nedosahují možnosti běžného kinofilmu. Dobré světlo znamená půl vítězství. Správné nasvícení objektu je součástí řemeslné dovednosti a kreativní invence dobrých fotografů. Nemusíte však hned investovat statisícové částky do ateliérového osvětlení, abyste si mohli vyzkoušet postupy profesionálů! Více informací najdete ZDE

NEZÁVISLÁ RECENZE

Softwérové noviny 12/2003

Publikací o digitální fotografii je na našem trhu relativní hojnost. Nedávno k nim přibylo i CD s výukovým kursem digitální fotografie. Po vsunutí CD do mechaniky se spustí hlavní nabídka, kde si kromě vlastního kursu můžete nainstalovat aplikaci PhotoCamp nebo se podívat na prezentace společností Olympus a Nikon. Náš zájem je ovšem nasměrován na již zmíněný kurs. Kurs je vytvořen v HTML, což má několik výhod. Především odpadá nutnost cokoliv instalovat (aktuální verzi webového prohlížeče na svém počítači snad máte), navíc si můžete projít kurs i na jiné platformě než Wintel. Text je rozdělen do osmi lekcí. Jednotlivé lekce vybíráte z menu v horní části okna. Každá lekce se skládá z několika kapitol, jejichž seznam (samozřejmě kontextově závislý na lekci) je umístěn v levé části okna. Ve zbytku se pak nachází vlastní text. Mírou odbornosti je CD zaměřeno spíše na začátečníky a mírně pokročilé fotoamatéry. Autor je provede základním seznámením s přístroji a s různými technikami používanými jak při expozici, tak i při zpracování nasnímaných fotografií. Vlastní rozvržení stránek není špatné, ale vadilo mi, že není nijak označeno, ve které lekci a ve které kapitole se zrovna nacházíte. Usnadnilo by to přechod na další text. Ačkoliv je text doplněn obrázky, očekával bych, že díky kapacitě CD (ostatně zbylo na něm přes 200 MB místa) jich tam bude mnohem víc, případně, že se objeví i nějaké instruktážní video. Například kapitole o kompozici by více obrázků určitě pomohlo. Přes uvedené výtky si myslím, že jde o velmi dobrý počin v oblasti propagace digitální fotografie. Pozitivním faktem je i bezplatné získání mylarové fólie po registraci produktu. Začínáte-li tedy s digitální fotografií, rozhodně vezměte existenci tohoto CD na vědomí. (Slávek Rydval)

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX