alt
Produkt "Grafika a DTP“ ediční řady "Jak se co dělá..." přináší postupy a návody zpracování tiskovin a internetového designu pro uživatele pracující v programech společností Adobe a Corel. V šesti lekcích se každý uživatel produktu dozví vše potřebné o zásadách volby barvy, výběru typu písma a návrhu layoutu. Na praktických příkladech jsou demonstrovány postupy správné realizace merkantilních tiskovin, přípravy internetového designu a realizace informačního letáku.

Postupy a návody zpracování tiskovin a internetového designu pro uživatele pracující v programech společností Adobe a Corel. Dozvíte vše potřebné o zásadách volby barvy, výběru typu písma a návrhu layoutu. Na praktických příkladech jsou demonstrovány postupy správné realizace merkantilních tiskovin, přípravy internetového designu a realizace informačního letáku.


CO SE NAUČÍTE

alt Layout – jak vytvořit potřebný prostor
Přetahování textu a obrázku o stejný prostor je při návrhu layoutu častý problém. Naučte upravit část obrázku tak, abyste z něho vytvořili samostatný grafický element. Seznamte se s technikami využívání linií textu, samostatného fotografického titulku, nekompatibilit plochy či „bodového“ světla.
alt Typografie – jak vybrat správné písmo
Často se stává, že máte již definovaný grafický objekt (např. logo) a hledáte k němu vhodné písmo. Jaké písmo a podle kterých faktorů zvolit? Obvykle při výběru písma uvažujete jen o jeho tvaru a čitelnosti. Je však dobré mít na paměti, že i písmo je specifický druh obrázku. Naučte se správným výběrem písma sladit vizuální vlastnosti výsledku
alt Merkantilní tiskoviny – jak spojit hlavičkový papír, obálku a vizitku do jednoho vizuálního celku
Hlavičkový papír, obálka a vizitka jsou základní merkantilní tiskoviny. Přesto, že jsou vždy navrhovány společně, jednotlivé produkty se značně liší co do velikosti i proporcí. Musí však působit stejně. Naučte se vytvořit racionální vizuální vztah mezi značkou, textem a prostorem.
alt Informační brožura – jak realizovat zajímavou skládačku
Jeden list papíru složený jako harmonika může snadno vytvořit zajímavou brožuru. Poznejte na konkrétních příkladech unikátního a duplikovaného designu základy řešení tohoto úkolu profesionálním grafikem a ovládněte jeho tipy a triky.
alt Barva – jak vyhledat perfektní barvy.
Žádný jiný vizuální prvek nepůsobí na pozorovatele více než barva. Barva získává pozornost, ovlivňuje náladu a vysílá řadu podprahových signálů. Jakou barvu ve Vašem konkrétním případě zvolit a jaká je ta správná? Klíčový fakt ke správné odpovědi na tuto otázku je ta skutečnost, že barvy jsou relativní a navzájem se ovlivňují. Naučte se, na základě barev jednotlivých objektů, správně navrhovat barevné dokumenty.
alt Internetový design – jak vizualizovat informaci na pár desítkách pixelů
Jedním z častých problémů internetového designu je, jak umístit fotografii ve velmi malém prostoru. Snímky z Vašeho digitálního fotoaparátu zabírají v internetovém designu, kde se šetří každým bodem, příliš velké plochy. V této lekci Vám ukážeme tři techniky, jak takový úkol vyřešit.

OBSAH PRODUKTU

Jednotlivé lekce jsou zpracovány ve formě ucelených PDF dokumentů v rozsahu 2 – 8 hodinového studia, včetně možnosti práce s předlohami skript (editovatelné originály skript v CDR nebo AI, které můžete použít např. jako šablony pro cvičení). Každá lekce obsahuje:

alt Skripta
alt Rejstříkový list
alt Datové balíčky ve formátu pro program CorelDRAW 11
alt Datové balíčky ve formátu pro program Adobe IllustratorV oddílu CVIČENÍ A PŘEDLOHY najdete náměty ke cvičením, která byste měli absolvovat, abyste si upevnili nové znalosti z jednotlivých lekcí. Doporučujeme všechna cvičení realizovat v programech CorelDRAW nebo Adobe Illustrator, kde jsou k dispozici všechny nástroje, které budete v průběhu práce potřebovat. Pro vlastní práci můžete využít řady připravených předloh ve formátu CDR a AI (formát CDR verze CorelDRAW , formát AI verze Adobe Illustrator 8). Všechna Skripta je možné jednoduše vytisknout z uceleného balíčku.

kurz dále obsahuje Barevný kruh pro určování doplňkových barev a tři samostatné rychlokurzy:
alt rychlokurz barevného DTP, kde si osvojíte všechny potřebné znalosti pro práci v barevném DTP
alt rychlokurz Zlatý řez
alt rychlokurz Korektorské značkyalt CENY A OBJEDNÁVKY alt videokurz JAK SE CO DĚLÁ... v grafice & dtp
alt ZDE alt

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX