Kultovní titul o tom, jak Češi drželi krok se světem a svět se snažil držet krok s nimi... (skutečnost, která dnes zní jako pohádka) tentokrát v multimediální podobě se skutečnou knihou v systému ed2pd.


Každá doba má své příběhy. Každý, kdo se může říci „byl jsem u toho“ je veskrze šťastným člověkem. Jakoby řízením vyšší mocí, je snad každé generaci přidělen kousek tohoto štěstí. O jedné takové generaci, generaci našich dědů a pradědů, vypráví příběh „Dědeček automobil“. Vypráví o lidech, kteří byli hrdí na to co dělají a kde žijí. Jejich vůle být nejlepší nakazila i ostatní a jejich heroické výkony vstoupily do historie. Jména Vondřich, Toman, Kolovrat mají od té doby desítky a stovky následovníků a Mladoboleslavsko je stále ještě kraj, který voní benzínem.

"Dědeček Automobil" je kultovní titul všech generací, který díky dnešnímu "počítačovému" zpracování je dál předáván nejmladší generaci. Proto je multimediální sada koncipována tak, aby především oslovila malého posluchače (3 - 6 let) či čtenáře (7-12 let). Používá k tomu nejen moderních prostředků (počítač, CD přehrávač), ale dodanými komponenty motivuje i k výrobě první vlastní knihy, kterou si může jako vzácný artefakt odnést až do dospělosti. Prohlubuje tak uvědomění, že počítač není jen nástroj na hraní, ale i prostředek s kterým se dá dělat mnohem více.

MU_dedecek_fotoilu MULTIMEDIÁLNÍ SADU SÁM AUTOR
A. BRANALD POVAŽUJE ZA KORUNOVACI DÍLA


Vysokou přidanou hodnotou multimediální sady je kombinace elektronické knihy, audioknížky a skutečné tištěné knihy. CD je zhotoveno ve formátu CD EXTRA, to znamená, že lze provozovat jak v běžném CD přehrávači (audio), tak i v počítači (CD-ROM). Počítačová část je doplněna mnoha zajímavými bonusy (video o filmu, rozsáhlé galerie obrázků a interaktivní hra...) s kterými si nejen děti opravdu vyhrají. Zcela ojedinělá je první aplikace systému ed2pd (electronic document to paper document) v ČR pro výrobu tištěné knihy.


Co vše multimediální sada obsahuje

AUDIO CD
první kolo - počátky motorismu a závodění v Čechách, aneb jak to všechno začalo. 
přednes Radovan Lukavský, zvuk a audio efekty Václav Neckář ml., supervize Zdeněk Rytíř
CD-ROM pro PC
nezničitelná elektronická kniha Adolfa Branalda “Dědeček automobil” s více než 200 původními kresbami Kamila Lhotáka 
kompletní audio kniha v podmanivém, více než 10 hodinovém, přednesu Radovana Lukavského dělená do kapitol dle knihy.
interaktivní hra programovaná Danielem Jenne inspirovaná knihou "Dědeček automobil"
GALERIE
raritní, 50 let staré, dosud nepublikované trojrozměrné obrázky Adolfa Branalda z natáčení filmu "Dědeček Automobil"
rozsáhlé galerie s více než 200 obrázky Kamila Lhotáka a fotografiemi autoveteránů s programem pro snadný tisk nástěnných kalendářů...
unikátní video o tom, jak vznikal film “Dědeček Automobil” (režie Alfréd Radok, asistence Miloš Forman) z osobního archivu Adolfa Branalda
SADA pro TISK KNIHY
návod a soubory pro jednostranný nebo oboustranný tisk knihy v textové nebo obrázkové podobě.
ed2pd sada pro tisk skutečné, 160 stránkové knihy - tuhá obálka, perforované papíry a pomůcky vazbu skutečné knihy, kterou si může každý uživatel, bez jakýchkoliv speciálních pomůcek, sám doma na osobní tiskárně vytisknout a svázat.
NAVÍC
registrační karta opravňující Vás k zaslání 3D brýlí zdarma
3D brýle pro správnou vizualizaci 3D obrázků z galerie


CENY A OBJEDNÁVKY Dědeček automobil ZDE

Je také možné zakoupit pouze samostatné CD.

Jste v dobré společnosti...

... 93 LETÝ ADOLF BRANALD VYPRAVUJE - poslechněte si, jak svou cestu za "Dědečkem Automobilem" líčí sám autor. ZDE

Produkt ocenil i Václav Klaus - president ČR, Vratislav Kulhánek - předseda představenstva Škoda Auto a.s., Roman Ječmínek - president autoklubu ČR, Theodor Pištěk - výtvarník, držitel prestižní ceny Oscar... Najdete ho nejen v osobní knihovně Miloše Formana, držitele několika Oscarů, který s filmem "Dědeček Automobil" začínal svoji filmařskou dráhu, ale i v knihovnách našich předních nakladatelů, vědců a mnoha zahraničních čechů.

Ojedinělé galerie obrázků...

aneb soubor, který každého mile překvapí

200 půvabných kreseb Kamila Lhotáka si můžete vytisknout jako obrázky. Jsou i báječnými omalovánkami.

z galerie veteránů Laurin&Klement a Škoda si můžete vytisknout i měsíční kalendáře do roku 2014.

překvapení zažijete otevřením třetího rozměru prostorovými fotografiemi Adolfa Branalda (3D brýle zdarma).


Vlastní kniha snadno a rychle...

aneb přesvědčte se, že to není nic složitého

MU_dedecek_kniha_360 Tisk na osobní tiskárně není nic složitého. Sami se rozhodnete, za budete tisknout jedno nebo oboustranně.
Tisk 160 stran na běžné laserové tiskárně trvá necelou hodinu, na inkoustové tiskárně není o mnoho delší. Ani spotřeba inkoustu není zdaleka tak hrozivá, jak by se na první pohled mohlo zdát..
Po tisku zkontrolujte, případně seřaďte podle stránek za sebou.
Složení desek a vložení patentního hřbetu je dílem okamžiku. Díky předpřípravě se prakticky nedá zkazit.
Do hřbetu založíte vytisknuté papíry. Nyní oceníte předem perforované papíry. Díky tomu je vše jednoduché a výsledek je profesionální.
Zaklapnutí hřbetu, upevnění CD a je hotovo. Vaše první, doma udělaná knížka je díky systému ed2pd na světě.

MU_dedecek_dvoustrana

Minimální technické požadavky...

funguje prakticky na každém PC s Windows


PC kompatibilní s instalovaným operačním systémem Windows 95/98/2K/XP
min. 16 MB RAM, 10 MB HD, Pentium 160 a více
CD-ROM mechanika (CD EXTRA), myš, doporučená osobní tiskárna (ČB)
při zajištění programových požadavků (HTML, PDF, MP3, DivX, Flash) a čtení formátu CD EXTRA lze provozovat i na systémech LINUX, MAC, SG a UNIX.

Internet Explorer verze 5.5 nebo vyšší (pro základní prohlížení titulu v HTML)
Adobe Acrobat Reader verze 4.0 nebo vyšší (pro tisk titulu ve formátu PDF)
MP3 přehrávač nebo kodek pro MP3 (zvuk je ve formátu MP3)
Kodek DivX verze 5 (videoklip je ve formátu DivX)
přehrávač Macromedia Flash verze 5 a vyšší (interaktivní hra je ve formátu Flash)
instalace všech programů jsou na CD

CENY A OBJEDNÁVKY Dědeček automobil ZDE

Pro dodávky do škol (konkrétní aplikace PC a zájmové kroužky IT) ve velkoobchodním balení (po 10 ks) kontaktujte mailto:


Nezávislá recenze...

aneb jak je hodnocen tento titul "kluky od počítačů"

Auta fascinují děti již „od nejmenšího malička“ — vždyť i můj desetiměsíční synek s oblibou čeká, až kolem nějaké pojede, a jakmile se dočká, výrazně pookřeje, byť byl do té doby třeba i protivný. S velkým zájmem jsem proto vkládal do mechaniky CD s knihou Adolfa Branalda „Dědeček Automobil“. Multimediální titul, který se prohlíží pomocí webového prohlížeče, je rozdělen do čtyř sekcí. V první je textová podoba doplněná o ilustrace Kamila Lhotáka a jeho zvuková nahrávka v přednesu výtečného Radovana Lukavského. Druhá část obsahuje fotogalerii obrázků z knihy, historických vozů Škoda a 3D fotografie (na ty však potřebujete 3D brýle, které získáte zdarma po zaregistrování produktu). Film o filmu je v třetí sekci a konečně v poslední jsou bonusy — jak vznikal titul, vyprávění Adolfa Branalda o cestě za Dědečkem automobilem, interaktivní hra na způsob šibenice a další drobnosti (pokud budete mít problém některý formát zobrazit či přehrát, pak z CD si můžete nainstalovat všechny potřebné komponenty). Balení je výrazně větší a hlavně těžší, než bývá zvykem i v těchto případech. Obsahem je totiž materiál na výrobu vlastního výtisku knihy: papíry, desky, vazba. Na CD pak najdete PDF verzi knihy, kterou si lze vytisknout a získáte třetí podobu knihy, totiž klasickou papírovou. Tituly DTP Studia považuji obecně za velmi dobré (podívejte se na jejich recenze do starších čísel SWN), tento ovšem nasadil laťku těm dalším o hodně výše. Snad jedinou vadou na kráse jsou pravopisné chyby v textu (typicky chybí čárka ukončující větu vloženou, ale nejde o výraznou kaňku na jinak velmi kvalitním titulu. Zajímáte-li se alespoň trochu o uvedenou problematiku, titul si pořiďte. A pokud máte doma malého nezbedníka, udělejte totéž. (Slávek Rydval, SOFTWÉROVÉ NOVINY 2/2004)


aneb jak je hodnocen tento titul přísnými didaktiky

Dědeček automobil aneb více než multimediální CD-ROM - pražské DTP Studio nabízí multimediální příběh o tom, jak Češi drželi krok se světem a svět se snažil držet krok s nimi... a zároveň opět dokazuje, že je o krok před ostatními výrobci multimediálních titulů!

Přiznám se předem, že mám pro multimediální tituly pražského DTP Studia z edice CD Labyrint již dlouhou řadu let slabost. Nezapomenutelné pro mne bylo třeba balení Multimediální kuchařky s několika pytlíky voňavého koření, chutnala mi i sada receptů a návodů Bar & Cocktails s miniaturní lahvičkou Becherovky a také mne ohromila výrobní dokumentace parní lokomotivy 498.1 Albatros v titulu Pohádky o mašinkách. Dnes recenzovaný titul Dědeček automobil jde ale ještě z hlediska dobrých nápadů o výrazný kus dál. Už na první pohled zaujme zákazníka jeho výrazný červeno-černo-bílo-okrový obal neobvyklého rozměru 310 x 230 x 22 mm. Při rozbalování kromě obligátního disku CD-ROM objevíme ještě ukázkovou sadu ed2pd, tedy systému pro tisk a kvalitní vazbu knih, diářů, fotoalb a jiných vícestránkových dokumentů, a vzorek plastové kapsy na 2 CD ze systému SafeBOX. Ale pro oko nejdůležitějším trhákem jsou všude nádherné pérovky Kamila Lhotáka, evokující vůni benzínu a zvířený prach...  

Producent titulu "Dědeček automobil" Štefan Kratochvíl odvedl skutečně dobrou práci a shromáždil zcela bezkonkurenční materiál. Knížka Adolfa Branalda s ilustracemi Kamila Lhotáka by sama o sobě stačila (o jejím úspěchu svědčí i dosavadních sedm vydání), desetihodinová nahrávka četby celé knihy Radovana Lukavského ve formátu MP3 (i jedna půlhodinová audiostopa) obsah graduje a k tomu všemu majitel titulu dostane jako třešničku na dortu naprosto unikátní film o filmu Dědeček automobil, který režíroval Alfréd Radok za asistence Miloše Formana. Tento barevný dokument o černobílém filmu natočil a komentoval Adolf Branald a poodhalil tak zákulisí vzniku filmu, který byl významným mezníkem české filmové školy. Spolupráci třiadevadesátiletého Adolfa Branalda na přípravě tohoto titulu už také těžko někdo překoná....

Jan Wagner


Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX