mu_pohadky_o_mas_ilu


Podobně jako parní lokomotiva dokázala spojit oheň a vodu, multimediální sada DTP STUDIA "Pohádky o mašinkách" přivedla na jedno místo jak knihu v tištěné i elektronické podobě tak i ojedinělé kouzlo pohádek a parních lokomotiv.

...již přes 50 let okouzlují každou generaci dětí. Jejich symboly - kouzelné lokomotivy, přísný a ješitný Nejvyšší pan železničář, hodný pan Blahoš a především pak čarodějnický konstruktér Zababa si mnoho z nich uchová v paměti po celý život.

qred10 Poezie jednotlivých pohádek ze skutečného světa železnic, spolu s překrásnými ilustracemi Kamila Lhotáka dovede uchvátit i dnešní počítačovou generaci dětí. Tento soubor je koncipován tak, aby byl trvalou hodnotou, kterou si mnoho dětí odnese i do dospělosti jako hezkou vzpomínku na dětství.

mu_pohadky_o_mas_ilu2Kromě tištěné (!) knihy Pavla Naumana, sada obsahuje i kouzelný CD disk. V běžném audio CD přehrávači reprodukuje vyprávění Karla Greifa pohádky "O dlouhé lokomotivě". V počítači vám kouzelný disk umožní zahrát si některou z her inspirovaných příběhy z knížky, můžete plnit řadu zajímavých úkolů, prohlížet si a tisknout galerii skutečných lokomotiv a dokonce budete mít doma výrobní dokumentaci opravdové parní lokomotivy 498.1 Albatros.

Budoucnost na CD ROM představuje nezničitelná eKniha "Pohádek o mašinkách", kde si můžete pro svoji osobní potřebu jednotlivé příběhy vytisknout. Pro děti předškolního věku, které zatím neumějí číst, je v této části i kompletní audiokniha v plné stopáži - tedy všechny pohádky v univerzálním formátu MP3.

ZKRÁTKA A DOBŘE, MULTIMEDIÁLNÍ SADA "POHÁDKY O MAŠINKÁCH" STOJÍ ZA TO!

Na titulu se spolupodíleli - Pavel Neuman ml., Jan Hedervary, Jan Woitch, Jana Koudeláková, Kamil Lhoták ml., Karel Greif, Zdeněk Rytíř, Václav Neckář ml., Štefan Kratochvíl, Daniel Jenne a Kamil Lhoták im memoriam ....

POZNÁMKY PRO RODIČE

MU_pohadky_ilustraceElektronická kniha a audio kniha - Nestyďte se a projděte si také tyto kapitoly. Možná, že pro Vás bude čtení knížky na obrazovce počítače nepřijatelné, že byste si raději pustili vyprávění jako z magnetofonu nebo že pro úkoly v interaktivní části si připadáte staří. Přivřete oči a nechte se přenést do světa dnešních dětí.. I ten má svoje kouzla, na která budou jednou vzpomínat.

qred10 Galerie - Vytisknete si společně obrázky a kalendáře. Nechte děti mluvit do jejich výběru a chtějte poznat proč se jim konkrétní obrázek líbí. Dovolte jim, aby kalendář věnovali babičce či dědovi, aby se vytisknutou parní lokomotivou pochlubili spolužákům ve škole.

Výrobní dokumentace - Počkejte si na večer a v přítmí obrazovky si vytisknete výrobní dokumentaci parní lokomotivy, slepte si dlouhé výkresy a celou dokumentaci sešijte třeba sešívačkou. Pro fandy techniky se jedná o neuvěřitelný zážitek o který se mohou příští den při listování 50. let staré dokumentace podělit s kolegy v práci.


VÍCE INFORMACÍ

mu_pohadky_o_mas_ilu4Tištěná Knížka - Báječné černobílé ilustrace Kamila Lhotáka přímo svádějí ke kolorování. Nebojte se a dejte dětem pastelky k jejich vybarvení. Knížka tak získá individuální patinu a děti ji vezmou za svou. Při kreslení si připomenou jednotlivé příběhy a můžou Vám je vyprávět. Až přestane knížka děti “bavit” schovejte si ji. Získáte z jejich dětství cenný “artefakt” který s postupujícím časem získá až neuvěřitelnou “rodinnou” cenu. Věřte, že až Vaši potomkové budou mít jednou vlastní děti jim touto věcí uděláte radost, která se nedá vyvážit penězi. Při práci s knihou používejte doplňkových informačních údajů z hlaviček a pat knížky. Podívejte se na Internet, pracujte s odhady délky čtení či počtu stran do konce pohádky. V očích Vašich dětí se tak můžete stát partnery černokněžníka Zababy.

mu_pohadky_o_mas_ilu5CD - Puštění stejného “cédécka” v hudební věži (audioCD) a v počítači (CD-ROM) je stejně kouzelné jako knížka. I když se jedná o standardní formu CD-EXTRA stejně mnoho dětí neuvěří, že se nejedná o “očarované CD”. Málokterá CD toto totiž umí. Je to práce navíc a tak, i když máte doma počítač, ukažte Vašemu potomkovi tuto možnost. Kromě pohádky "O dlouhé lokomotivě", kterou si poslechnete i v běžném CD přehrávači, jsou na CD ROM dostupné také všechny (!) pohádky ve standardním hudebním formátu MP3.

TIPY

qred10 Krabice - Velké úsilí jsme věnovali balení formě produktu. Doporučujeme Vám, původní krabici klidně pověsit jako obraz nad počítačem. Stačí do zdi zatlouct hřebíček a obal na zadní straně proděravět, nebo oboustrannou samolepkou přilepit na panel. Až pohádky o mašinkách přestanou Vašeho potomka bavit ukliďte celý komplet do skříně. Další generace se k němu jistě ráda vrátí.

qred10 Výlety - Udělejte si jednou čas a vydejte se na společný výlet po stopách černokněžníka Zababy. Vydáte-li se ze Smíchovského nádraží směrem na Beroun stačí jen říkat názvy zastávek a vystoupíte-li v Zadní Třebáni určitě budete hledat výhybku do Zababova (jedna taková tajuplná kolej tam skutečně z nádraží vede). Podívejte se na Internet, kdy a kde ve Vašem okolí se konají historické jízdy parní lokomotivou. Věřte, že pro dnešní děti je každá parní lokomotiva kouzelná a že věří, že je z dílny černokněžníka Zababy…

MINIMÁLNÍ POŽADAVKY

mu_pohadky_o_mas_OBALfunguje prakticky na každém PC s Windows

minimální technické požadavky:

qred10 PC kompatibilní s instalovaným operačním systémem Windows 95/98/2K/XP
qred10 min. 16 MB RAM, 10 MB HD, Pentium 160 a více
qred10 CD-ROM mechanika (CD EXTRA), myš, doporučená osobní tiskárna (ČB)
qred10 při zajištění programových požadavků (HTML, MP3, Flash) a čtení formátu CD EXTRA lze provozovat i na systémech LINUX, MAC, SG a UNIX.

minimální programové požadavky:

qred10 Internet Explorer verze 5.5 nebo vyšší (pro základní prohlížení titulu v HTML)
qred10 MP3 přehrávač nebo kodek pro MP3 (zvuk je ve formátu MP3)
qred10 přehrávač Macromedia Flash verze 5 a vyšší (interaktivní hra je ve formátu Flash)


CENY A OBJEDNÁVKY Pohádky o mašinkách ZDE

Pro dodávky do škol (konkrétní aplikace PC a zájmové kroužky IT) ve velkoobchodním balení (po 10 ks)) kontaktujte mailto: dtp (@) dtpstudio.cz

 

RECENZE

Pohádky o mašinkách (Packaging 2/2002/25)

Jak ten čas letí. V létě tomu bude již 22 let, co byl na tehdejších Československých státních drahách oficiálně ukončen pravidelný parní provoz. Dnešní děti a pomalu už i jejich rodiče znají dýmající a syčící ocelové oře už jen z obrázků, filmů a nostalgických jízd. Přesto parní lokomotivy dodnes zůstaly v srdcích stamilionů lidí v nejrůznějších podobách. V naší vlasti je jednou z nich beze sporu kniha od Pavla Naumana s názvem Pohádky o mašinkách. Pražské DTP STUDIO ji nedávno vydalo ve formě multimediálního setu, který spojuje kouzlo parních lokomotiv s počítačovou formou prezentace klasických literárních děl. Při jeho "čtení" se do dětských let vrátil Ing. Martin Fořt.


Černokněžník Zababa a svět kouzelných lokomotiv

Pohádky o mašinkách vznikly začátkem druhé světové války a prvně vyšly nákladem Fr. Borového z Prahy v roce 1942, který patří k nejtemnějším obdobím našich dějin. Přitom jejich autor, Pavel Nauman, ani v nejmenším nedal najevo atmosféru tehdejší doby. Trochu nám ji přiblížil oskarový film Ostře sledované vlaky, který je dějově zasazen do stejného období a který byl natočen v Loděnicích, jež jenom kopec odděluje od tratě ze Smíchovského nádraží přes Zadní Třebáň do Berouna. Zmíněná dráha, po které autor pohádek jezdil ke svým rodičům do Všenor, vede ojedinělou krajinou překrásné Berounky. V době, kdy zde jezdily pouze parní lokomotivy, jsem po ní sám jezdil k babičce do Příbrami. Později jsem zde zažil motorovou a po té elektrickou trakci. Po silnici, vedoucí podél tratě, jsem jel prvně teprve loni a hledal jsem odpověď na otázku, proč cesta po asfaltu pro mě je tak velkým zklamáním. Byl jsem totiž ještě v zajetí černokněžníka Zababy a jeho kouzelných mašinek. Mnozí také nevědí, že v Pohádkách o mašinkách se prvně objevil název "nejvyšší pán železničář", který se ujal a rozšířil nejen mezi železničáři.

 

Různé podoby legendárních pohádek

Pošesté vyšly Pohádky o mašinkách v roce 1967 v nakladatelství Československý spisovatel. Autor jejich šesté vydání přežilo devět let. Další vydání, v nákladu 20 tisíc výtisků, uskutečnil jeho syn, také Pavel, po téměř pětadvacetileté přestávce, ve spolupráci s Institutem pro středoevropskou kulturu a politiku. Součástí multimediálního setu DTP Studia je i knižní vydání Pohádek o mašinkách v úzkém formátu 105 x 210 mm. Položil jsem si je před sebe, spolu se zmíněným prvním vydáním a reedicí z počátku 90. let. Byť jde o různá knižní provedení, každé z nich plně respektuje kouzlo pohádek a parních mašinek. Ve všech vydáních magickou atmosféru doplňují ilustrace Kamila Lhotáka. Na to, že nepřehlédnutelnou součástí potřeb dnešní generace nejmenších se beze sporu stal počítač, pamatovali i vydavatelé multimediální kolekce, kteří na přiložený CDROM nahráli tyto nestárnoucí pohádky včetně ilustrací k nim. Na rozdíl od dospělých mají děti ke čtení knih na monitoru mnohem kladnější vztah. Zajímavým počinem, který rovněž obsahuje zmíněné "cédéčko", je zvuková podoba celé knihy. Nejen děti, které ještě neumějí číst, ale i starší lenivější školáci si jistě rádi poslechnou profesionální hlas Karla Greifa, místy podbarvený autentickým i zvuky lokomotiv. Pro dospělé "fandy" je set doplněn kolekcí detailních výkresů nejrychlejší československé parní lokomotivní řady 498.1, přezdívané Albatros, a několika jednoduchými počítačovými hrami. Zajímavá je i fotogalerie historických i současných kolejových vozidel. Možná jen velmi erudovaný odborník si povšimne menších nepřesností v popiscích k obrázkům.

Podobně jako parní lokomotiva dokázala spojit oheň a vodu, multimediální set pražského DTP Studia "Pohádky o mašinkách" přivedl na jedno místo jak knihu v tištěné i elektronické podobě, tak i ojedinělé kouzlo pohádek a parních lokomotiv.
Pohádky o mašinkách (PC WORLD 4/2002)

Titul, jenž na naši adresu zaslala firma DTP Studio v edici CD Labyrint, jistě potěší všechny děti od čtyř let a třeba i dospělé. Obsahuje totiž elektronickou verzi úspěšné knížky, potažmo večerníčku. Na rozdíl od ostatních titulů má tenhle hned tři velké výhody. Za prvé jsou všechny pohádky -- např. O pyšné lokomotivě, O neposlušné mašince, Pohádka o zcela maličké lokomotivě či Velice vážná pohádka o černokněžníkovi Zababovi -- ve formě audiostop, a tak si je každý může pustit ve svém domácím CD přehrávači. Dále, ovládací program je vytvořen ve formátu HTML, takže jej lze spustit na jakémkoli počítači s webovým prohlížečem. A za třetí -- v krabici je i stejnojmenná knížka se všemi devíti pohádkami.

Tohle všechno by asi stačilo k vydání úspěšného a prodejného titulu. Ne však lidem z DTP studia. Ti připravili pár "bonusů". Vedle zmíněných audiostop jsou zde všechny pohádky přepsané do počítače, včetně původních ilustrací Kamila Lhotáka. Dále sem patří puzzle s "mašinkovským" tématem, hlavolam, v němž je obrázek rozdělen a rozházen na patnáct částí a ty je nutné složit, hádání slov neboli Šibenice a nakonec Řízení vláčků, což není nic jiného než populární Had s deseti stupni obtížnosti. CD krom toho skýtá fotografie železnic, lokomotiv a vlaků, pečlivě popsaných a rozdělených do tematických celků s možností udělat si z nich kalendář. Pátý bonus je ze všech nejrozsáhlejší a obsahuje něco pro ty odrostlejší a dospělé. Principy, na jakých lokomotivy fungují, jejich popisy, specifikace, pár fotek a dokonce i skutečnou výrobní dokumentaci k nejrychlejší lokomotivě E452 zvané též Albatros. Jedná se o na stroji psané, v ruce rýsované skenované dokumenty z roku 1982, podle nichž byla vyráběna. Poslední, šestý a též i informační bonus pro rodiče: tip na výlet, informace o výrobci i velmi skromné systémové požadavky.

Tento titul mi udělal velikou radost a doufám, že ji udělá i těm, jež si ho koupí. Ještě jednou upozorňuji, že si ho jistě oblíbí i dospělí, kteří si díky němu mohou zavzpomínat na svá dětská léta.

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX