POČÍTAČOVÉ KADEŘNICTVÍ V PRAXI

MU_hair_ukazka„Málokdy se povede v české kotlině tak pěkný prográmek světové úrovně, ale když už, tak už...“ z nezávislé recenze počítačového kadeřnictví HAIR STUDIO, které vzniklo v produkci DTP STUDIA jako 15. titul edice CD LABYRINT. Stačí nahrát fotografii z digitálního fotoaparátu nebo skeneru, vybrat nový účes a barvu vlasů a je to... Pak, že ty počítače jsou k ničemu.

Změna, nebo výběr vhodného účesu je někdy ožehavá záležitost - jak nás bude hodnotit naše okolí? Co tomu řekne manžel, nebo přítel? A co kamarádky a kolegyně v práci? Pokud se rozhodnete a nedopadne vše podle představ, bývá už obvykle pozdě a co odstřihly nůžky kadeřnice těžko vrátíte zpět…
Je zde jedna možnost, jak si vybrat předem vhodný účes, případně otestovat reakce okolí. Je to počítačové kadeřnictví. Možná jste již někdy slyšely o speciálních programech - virtuálních kadeřnictví, které používají některé salóny. Obvykle však ve vašem okolí žádný takový není, nebo cena za počítačový návrh pár účesů hravě překoná Vaše možnosti, nebo někdy cenu zhotovení vlastního účesu…

qred10 Produkt obsahuje 200 účesů s přebarvování dle skutečných vlasových barev, program v češtině, angličtině, němčině a španělštině + elektronická kniha o účesech a vlasové kosmetice


Čtvrthodinka u počítače a máte na excelentní výběr. Poznáte, která je ta pravá? Toto jsou skutečně opravdové výstupy z programu HAIRSTUDIO CLASSIC.

MU_hair_miss_1HAIR STUDIO NENÍ JEN PROGRAM

Program HAIR STUDIO obsahuje nejen stovky účesů, ale i podrobné informace jak správně máte o své vlasy pečovat a bohatou fotogalerii účesů. Každý účes můžete nechat počítač na obrazovce změnit barvu (jsou to reálné barvy ze škály Wella dostupné v maloobchodní síti) Máte tedy nekonečně mnoho možností jak změnit svůj účes a opravdu to netrvá déle než pět minut a ušetříte si tak mnoho zklamání, pokud by se k Vám účes nehodil podle Vašich představ. Vaši fotografii (program Vám poradí jakou nejlépe vybrat) načtete do počítače pomocí běžného scanneru, případně digitálního fotoaparátu či kamery.

V DOPORUČENÍCH KADEŘNICKÝCH PROFESIONÁLŮ se seznámíte s řadou kadeřnických postupů, střihů, ondulací, barvami či péčí o vlasy. Zvláštní kapitola je věnována desítkám kadeřnických tipů a triků vybraných ze světové literatury.

TITUL, KTERÝ SE VYPLATÍ

Titul HAIR STUDIO nahlíží do tajů světových kadeřnických mistrů. Program nabízí, bez ztráty času či zklamání z výsledku, možnost vyzkoušet si bez jakýchkoliv omezení stovky účesů přímo na své fotografii v počítači. Další část, formou lokálního internetového dokumentu, ukazuje možnosti jak dostat svoji fotografii do počítače.

Zkuste si představit možnost, že byste si sama v klidu vybrala vhodný účes a ještě než vezme kadeřnice nůžky do rukou jej ukázala svým blízkým, nebo se sama rozhodla z několika variant? K tomu potřebujete jen obyčejný standardní počítač PC (třeba zrovna ten, který máte v kanceláři, nebo Vaše ratolesti doma na hraní…) a samozřejmě vhodný program. Nemusíte chodit daleko, jeden takový vznikl v České republice a jeho autoři si vzali za úkol co nejednodušší ovládání - a tak jej za chvíli zvládne každá žena, které záleží na svém zevnějšku.


přehled PRODUKTŮ HAIR STUDIO


MULTI_hair_100_120

MULTI_hair_classic

 

MULTI_hair__PACK
HAIR STUDIO 100 - základní verze programu HAIR STUDIO nabízí, bez ztráty času či zklamání z výsledku, možnost vyzkoušet si bez jakýchkoliv omezení 100 účesů přímo na své fotografii v počítači. Pro WIN 98/XP-SP1 HAIR STUDIO FAMILY - program s dalšími účesy, které rozšiřují možnosti tohoto oblíbeného počítačového kadeřnictví. Vybírat a zkoušet lze nejen dámské, ale i dětské a pánské účesy. Produkt pro celou rodinu. Obsahuje 64 dámských, 32 pánských a 8 dětských účesů. Pro WIN 98/XP-SP1 HAIR STUDIO CLASSIC - nabízí, bez ztráty času či zklamání z výsledku, možnost vyzkoušet si bez jakýchkoliv omezení 200 účesů přímo na své fotografii v počítači. V další části titul nahlíží do tajů světových kadeřnických mistrů a obsahuje elektronickou knihu o účesech a vlasové kosmetice. Pro Windows 98/ME.
+ BONUS plakát / vzorník účesů
HAIR STUDIO PACK - cenově výhodná kombinace produktů HAIR STUDIO 100 a HAIR STUDIO FAMILY. Dodáváno je dvou samostatných balení. Pracuje ve WIN 98/XP-SP1.

CENY A OBJEDNÁVKY Hair Studio ZDE

Program HAIR STUDIO s úspěchem používaly finalistky mezinárodní soutěže MISS EUROPE JUNIOR. V soutěžní disciplíně měly za úkol navrhnout jeden odpolední a jeden večerní účes. I když byl časový limit jen 15 minut, většina dívek se svého úkolu, i díky jednoduchému a intuitivnímu ovládání programu HAIR STUDIO, zhostila na výbornou. Produkty HAIR STUDIO obsahují až 200 účesů s přebarvování dle skutečných vlasových barev, program na každém CD je k dispozici v češtině, angličtině, němčině a španělštině. Verze CLASSIC také obsahuje elektronickou knihu o účesech a vlasové kosmetice

HAIR STUDIO - MANUÁL - KROK PO KROKU
Download v PDF (0.2 MB) formátu ZDE


TECHNICKÉ A PROGRAMOVÉ POŽADAVKY

Pozor při instalaci HairSTUDIA

MU_hair_plakatInstalace programu virtuálního kadeřnictví byla realizována prostředky určenými pro 16 bit operační systémy (W95/98/ME). Pro funkci v 32 bit operačních systémech (NT/2K/XP-SP1) je třeba u programu HairSTUDIO Classic instalovat opravný upgrade. V nejnovějších revizích Windows XP/SP2 není bohužel instalace programu plně funkční. Proto se před nákupem ujistěte, na jakém operačním systému chcete program HairSTUDIO provozovat. Vzhledem k povaze produktu nemůže být na pozdější reklamace brán zřetel.

Program HAIR STUDIO 100 vyžaduje osobní počítač PC s procesorem Pentium nebo lepším, mechaniku CD-ROM, grafickou kartu 2MB (rozlišení minimálně 800x600 HiColor), 16MB operační paměti, 30MB volného místa na pevném disku a OS Windows 95/98/2K/XP-SP1.

Program HAIR STUDIO CLASSIC vyžaduje osobní počítač PC s procesorem Pentium nebo lepším, mechaniku CD-ROM, grafickou kartu 2MB (rozlišení minimálně 800x600 HiColor), 16MB operační paměti, 30MB volného místa na pevném disku a OS Windows 95/98.

Program HAIR STUDIO FAMILY vyžaduje osobní počítač PC s procesorem Pentium nebo lepším, mechaniku CD-ROM, grafickou kartu 2MB (rozlišení minimálně 800x600 HiColor), 16MB operační paměti, 30MB volného místa na pevném disku a OS Windows 95/98/2K/XP-SP1.

Dokument HAIR STUDIO je ve formátu HTML a pro jeho prohlížení je třeba mít v systému instalován prohlížeč HTML. Tento dokument je možné využívat i na jiných platformách, pokud je na nich k dispozici prohlížeč HTML dokumentů.


Víte-že HAIRSTUDIO je lokalizováno do 3 světových jazyků. Co říkáte, není to ideální dárek zahraničním partnerům nebo nevyplatí se ho přibalit na dovolenou. V očích recepční v hotelu, manželky Vašeho obchodního partnera či jakýchkoliv očí něžnější poloviny lidstva máte plus jako hrom - doporučujeme titul HAIR STUDIO PACK!

VZORNÍK ÚČESŮ

K výše uvedeným 50ti účesům přidáváme, tentokrát, kvůli přenosovým cestám internetu, v menší velikosti dalších 160, abyste měli přehled o rozmanitosti účesů obsažených v HAIR STUDIU CLASSIC.

Na této stránce také najdete VZORNÍK ÚČESŮ - dlouho jsme váhali, zda vzorník alespoň jednoho titulu z rodiny produktů HAIR STUDIO umístit na internet. 200 obrázků vyžaduje nějakou přenosovou kapacitu, ale Vaše touha vidět účesy "dopředu" nás přesvědčila. P.S. tímto se omlouváme i všem s pomalým připojením.

Tištěný plakát / vzorník účesů (vparvo) dostanete k produktu HairSTUDIO Classic


HAIR STUDIO - NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Instalace do Windows 2K/NT/XP-SP1. Nahrávání účesů z internetu. Tisk na barevné tiskárně. Potíže při provozování na PC s dvěmi mechanikami CD. Omezené přebarvování vlasů. Tipy a triky při ovládání. Další účesy a jejich individuální zpracování...

Otázka: Problémy se zobrazením - Po instalaci programu lze program spustit, vybrat komunikační jazyk ale při importu fotografie a účesu mají okna pro jejich zobrazení černou barvu.
Odpověď: Na vině je zobrazovací managment systému. Program HairStudio pro zobrazování používá při přepočítávání “pleťovky” řadu přímých algoritmů. Bohužel se spoléhá na standardní zobrazovací drivery. Praxe ukázala, že ne ve všech případech tomu tak je. Problémy nastávají zejména u integrovaných karet na MB či grafických akcelerátorů. V těchto případech doporučujeme stáhnout si nejnovější ovladače. Toto řešení je například ověřeno na často používaných kartách od firmy 3Dfx - ovladače verze 4.12.01.1219 ze dne 13.12.1999, nebo novější. Na webu jsou pod označením Voodoo3 Driverkit 1.03.05. Pozor - ovladače vyžadují DirectX 7. Někdy pomůže i jiné rozlišení či jiné nastavení harwarové podpory při zobrazování v sytému.

Otázka: Nenainstaloval se mi Internetový prohlížeč. Existuje alternativní cesta instalace prohlížeče?
Odpověď: Lze vložit CD, a přes Ovládací panely - Přidat nový program - Nainstalovat - Další - Procházet. Zvolit CD, adresář Programs, podadresář Msie302, podadresář CZ, setup.exe - a dokončit instalaci.

Otázka: Po instalaci internetového prohlížeče není funkční, zapíná se jiný program pro soubory s koncovkou *.HTM. Lze to opravit?
Odpověď: Otevřít aplikace Průzkumník, v horní liště Zobrazit - Možnosti. Přepnout na záložku Typy souborů a tlačítkem Upravit... upravit jejich otevírání pomocí IEXPLORER.

Otázka: Při instalaci Hair Studia nejprve napíše, že je třeba restart, po restartu ale není schopno provést instalaci, tabulka oznamuje scházející DLL soubor. Jak postupovat dále?
Odpověď: Důvod je v tom, že se mění, nebo opravují soubory. Ve výjimečných případech není soubor opraven, ale smazán. Systém pak komprimovaný nový soubor v adresáři nenalezne. Vyzkoušejte následující postup: Z CD, adresář SETUP přehrajte všechny soubory na Váš pevný disk, ale ne do podadresáře (soubory musí být přímo v základním adresáři disku)! Potom spusťte instalaci z pevného disku. Po provedení instalace nespouštějte program, nejprve si odmažte přehrané soubory z CD z pevného disku a potom restartujte počítač! Po těchto úkonech by měl být stav obnoven a instalace provedena k Vaší spokojenosti.

Otázka: Po spuštění žádá program trvale originální CD. Co dělám špatně?
Odpověď: Důvodů může být několik, kromě toho, že jste nevložili správné CD: Pokud máte v počítači více než jednu čtečku CD-ROM, musíte vkládat CD disk do té, která má nižší písmeno. Přesvědčete se, zda je CD ROM uvedena v systému (Ovládací panely - Systém - Správce zařízení). Pokud není, nelze program spouštět, neboť o CD ROM systém "neví", i když jinak funguje, a nezodpoví tedy správně na dotazy programu. Řešením je správně nainstalovat CD ROM. CD ROM musí být místní na počítači - sdílenou CD ROM nelze použít. Používáte jeden z typů pirátské kopie CD.

Otázka: Lze "rozjet" program bez fotografie?
Odpověď: Nelze, neboť všechny jeho procesy jsou závislé na Vaší fotografii. Ale v příručce si hlavně přečtěte rady pro program i zhotovení fotografie, aby byla správně vyfotografována a Vaše výsledky měly vysokou úroveň.

Otázka: Proč program neobsahuje nástroje obvyklé v profesionálních grafických editorech?
Odpověď: Program byl řešen pro běžného uživatele počítače tak, aby byl pokud možno pochopitelný a užitný pro každého, bez nákladného školení, či zklamání z neschopnosti ovládat program. Dlouholetý uživatel PC, který má navíc zkušenosti s grafikou, samozřejmě shledá ovládání poněkud těžkopádné, ale plně funkční, a může jej ihned užívat stejně, jako nevyškolený a nezkušený uživatel, který o způsobech práce s grafikou nic neví.

Otázka: Program se mi zdá pomalý. Nelze zvýšit rychlost?
Odpověď: Bohužel ne! Za sníženou rychlost v tomto programu nesou vinu 4 faktory. Některé aproximace jsou velice složité, jejich provedení jsou miliony matematických výpočtů. Nutná kompatibilita programu pro Windows 95, OSR 2 a Windows 98. Povolená RAM 16 MB, přesto, že se pracuje s obrázky RGB v několika rovinách a v základní velikosti i pro tisk ( většinou výrazně větší, než co vidí uživatel na obrazovce ). Tento program ještě používá grafické podprogramy Windows.

Otázka: Ve Windows 2K/XP/NT mi program nejde spustit. Kde dělám chybu?
Odpověď: Program nelze v aktuální verzi používat pod Windows NT. Z hlediska kompatibility Windows 95, OSR 2 a Windows 98 bylo třeba NT vyloučit. Nyní je dostupný update pro Windows 2K/XP-SP1/NT ( *.exe program na disketě), pouze pro NT. Objednat lze On-Line zde

Otázka: Mohu program používat i v systému, který zobrazuje pouze 256 barev?
Odpověď: Ne. Pokud zobrazíte běžné foto, může počítač pro zobrazení přizpůsobit paletu tak, aby vypadala dobře. Ale při kreslení nelze být závislý na již existující paletě barev - nefungovala by retuš, zapouštění
atd. Podmínka High Color je NUTNÁ!

Otázka: Po nainstalování Hair Studia 100 funguje vše jak má. Pokud chci spustit Hair Studio family, program nabídne pouze dvě složky s náhledy.
Odpověď: HairStudio Family dovoluje na rozdíl od HairStudio 100 nahrávat účesy z hard disku. Pokud je tedy instalován program z HairStudia100 a vloží se disk s HS Family, mohla by vzniknout kolize a tím i uživatelské problémy. Opačně taková kolize dle mého názoru nehrozí a proto bych ji doporučoval k instalaci (stačí vyměnit jen soubory hs.exe).

Otázka: Je možné do Vašeho programu vkládat i jiné účesy, než ty které jsou dány programem?
Odpověď: Program HairStudio umožňuje zpracovávat účesy ve speciálním formátu DSL. Struktura tohoto formátu obsahuje kromě samotného obrázku i řadu masek, oblastí prolnutí, informací o barevnosti vlasů apod. Popis DSL formátu není bohužel uživatelsky dostupný a proto se uživatelé musí spokojit s účesy, které jsou k dispozici na CD ROM HairStudio Classic a HairStudio Family.

Otázka: U programu Hairstudio Family mi chybí náhledy při výběru účesů, jak mám postupovat?
Odpověď: Na www stránce je pro snažší orientaci a výběr k dispozici kompletní katalog dětských a pánských účesů, najdete jej ZDE

Otázka: Jak je to s funkcí programu HairStudio u nejnovějšího operačního systému Windows XP-SP2.
Odpověď: Pozor při instalaci HairSTUDIA. Instalace programu virtuálního kadeřnictví byla realizována prostředky určenými pro 16 bit operační systémy (W95/98/ME). Pro funkci v 32 bit operačních systémech (NT/2K/XP-SP1) je třeba u programu HairSTUDIO Classic instalovat opravný upgrade. V nejnovějších revizích Windows XP/SP2 není bohužel instalace programu funkční. Proto se před nákupem ujistěte, na jakém operačním systému chcete program HairSTUDIO provozovat. Vzhledem k povaze produktu nemůže být na pozdější reklamace brán zřetel.

Otázka: Provedl jsem nesprávnou instalaci programu. Je nějaký korektní způsob, jak to napravit?
Odpověď: Pro nejrychlejší řešení problémů s nesprávnou instalací a registrací je třeba vše smazat a instalovat produkt ve správném pořadí (nejdříve program, potom update...) k tomu je třeba 1. smazat soubory (Smazat adresář Program Files/HairSTUDIO Cassiopea a vše co obsahuje). 2. smazat registry ((pokud se v registech nevyhnáte přenechte raději tuto práci Vašemu správci počítače) Příkazem SPUSTIT v příkazovém řádku napsat REGEDIT Tím se spustí program Editor Registrů Z v menu ÚPRAVY zadejte funkci NAJÍT a zadejte Hair Všechny registry, které obsahují odkaz na dříve instalovaný program HairSTUIO smažte. 3. nyní instalaci opakujte.

Otázka: Mám v systému více CD mechanik (vypalovačka a čtečka), je lhostejno z které mechaniky budu program instalovat?.
Odpověď: Program je citlivý na korektnost systému, Musí být spuštěn z korektně instatlované CD mechaniky (ne viruální...). V případě, že máte v systému více mechanik musí být instalován a spouštěn z mechaniky s nižším písmenem. Dále není možno program provozovat bez originálního CD v mechanice atd.

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX